آمارهای انگیزه‌بخش و فرهنگ‌ساز با اهتمام بیشتری اطلاع‌رسانی شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 122778
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۵ - ۳:۳۴
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:
شاخص : نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: ضروری است آمارهای انگیزه‌بخش و فرهنگ‌ساز با اهتمام بیشتری اطلاع‌رسانی شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار مدیرکل و جمعی از کارکنان اداره کل ثبت احوال استان قزوین که به مناسبت روز ثبت احوال برگزار شد، اظهار کرد: کار شما حراست از هویتِ شخصی مردم است و از این منظر از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی تصریح کرد: ارزش کار کسی که نام خانم «فاطمه ایرانی» را برای نخستین بار در ایران به ثبت رساند امروز مشخص می‌شود و این اقدام از جهات مختلف سند افتخاری برای کشور به شمار می‌آید.

امام‌جمعه قزوین با اشاره به اهمیت آمار و ارقام در حوزه‌های مختلف، خاطرنشان کرد: در گذشته مفسران برای جلوگیری از تحریف قرآن، سوره‌ها را جزء‌بندی کرده و تعداد سوره‌ها، کلمات و حتی حروف آن‌ها را مشخص می‌کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین افزود: امروز هم آمار و ارقامی که از قرآن در اختیار محققان و پژوهشگران قرار می‌گیرد در روشن شدن بسیاری از حقائق قرآنی مؤثر واقع شده است.

وی با تأکید بر حفظ هویت فرهنگی و دینی اضافه کرد: بخشی از رسالت مهم حفظ هویت فرهنگی و دینی بر عهده ثبت احوال است و همه دستگاه‌های مرتبط باید تلاش کنند تا این رسالت را به درستی انجام دهند.

امام‌جمعه قزوین ادامه داد: وقتی آمارها خبر از کاهش معضلاتی نظیر طلاق، فرونشست آب‌های زیرزمینی و بیابان‌زایی و افزایش نرخ ازدواج، نزولات آسمانی و بالا آمدن سطح تالاب‌ها و دریاچه‌ها می‌دهد، مردم را خوشحال می‌کند.

وی در این خصوص تأکید کرد: ضروری است آمارهای انگیزه‌بخش و فرهنگ‌ساز با اهتمام بیشتری اطلاع‌رسانی شود زیرا ارائه چنین گزارش‌هایی ضمن افزایش روحیه و انگیزه مردم، همراهی هر چه بیشتر آن‌ها را به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/۱۳۰۰/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار