آمار ازدواج و طلاق در پنج ماه اول امسال - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 71060
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۸
شاخص : مدیر کل دفتر اطلاعات، آمار و جمعیت سازمان ثبت‌احوال کشور گفت: نرخ طلاق در 5 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته 11.5 درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه شاخص ، علی‌اکبر محزون مدیر کل دفتر اطلاعات، آمار و جمعیت سازمان ثبت‌احوال کشور، درباره آمار ۵ ماهه دو واقعه ازدواج و طلاق در کشور اظهار داشت:‌ در این مدت ۲۹۷هزار و ۶۲۴ مورد ازدواج ثبت شده است که ۲۴۶ هزار و ۲۴۳ مورد در شهر و ۵۱ هزار و ۳۸۱ مورد نیز در نقاط روستایی بوده است.

وی افزود: در هر شبانه‌روز ۱۹۲۰ و در هر ساعت ۸۰ واقعه ازدواج در کشور به ثبت می‌رسد.

محزون افزود: آمار ازدواج در مقایسه با مدت مشابه آن در سال ۹۳، ۳٫۳ رشد داشته است که البته میزان این رشد نوسانی است و باید در پایان سال رشد منفی و یا مثبت دقیق آن را به دست آورد.

مدیر کل دفتر اطلاعات، آمار و جمعیت سازمان ثبت‌احوال کشور درباره واقعه طلاق در ۵ماهه نخست امسال اظهار داشت: ۶۹هزار و ۱۸۲ مورد طلاق اتفاق افتاده است که از این تعداد ۶۲هزار و ۳۰۹ مورد در نقاط شهری و ۶ هزار و ۸۷۳ مورد در نقاط روستایی بوده است.

محزون یادآور شد:‌ در هر شبانه‌روز ۴۴۶ و در هر ساعت ۱۹ واقعه طلاق به ثبت رسیده است که بر اساس آمار واصله میزان طلاق نسبت به مدت مشابه آن در سال ۹۳، ۱۱٫۵ درصد رشد داشته است.

منبع : فارس

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار