آمار خودکشی در استان نگران کننده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 144287
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۴:۰۰
سرپرست دفتر امور شهری استانداری قزوین:
شاخص : سرپرست دفتر امور شهری استانداری قزوین گفت: آمار خودکشی در نقاط مختلف استان نگران کننده بوده و قطعا مسئولین در قصور و کوتاهی‌هایی که موجب بروز این موضوع شده نقش داشته‌اند.

به گزارش شاخص، رضا گروسی سرپرست دفتر امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری قزوین ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان آبیک که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: آمار خودکشی در نقاط مختلف استان نگران کننده بوده و قطعا مسئولین در قصور و کوتاهی‌هایی که موجب بروز این موضوع شده نقش داشته‌اند.

وی اضافه کرد: برخی مسئولین در جایی که نباید کارهایی را انجام می دادند ولی انجام دادند و بالعکس در حوزه‌هایی باید وارد می‌شدند که نشدند سبب این نتیجه نامبارک در استان شده است.

این مسئول با اشاره به آغاز کار دوره پنجم شورای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: یکی از اصول به جامانده در قانون اساسی در دهه ۷۰ توسط  دولت وقت به منصه ظهور رسید و شورای اسلامی تشکیل شد.

سرپرست دفتر امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری قزوین ابراز کرد: شوراها زمینه مشارکت بیشتر مردم در تعیین سرنوشت خود به شکل‌های مختلف در بحث‌های مدیریت شهری فراهم کنند.

وی با اشاره اختصاص بودجه شهرداری ها در بخش آبیک و خاکعلی عنوان کرد: در ۴ ماهه نخست سال جاری در بخش خاکعلی فقط از محل مالیات بر ارزش افزوده ۲۵۹ میلیون ۳۰۰ هزار تومان اعتبار داده شد.

گروسی اضافه کرد: همچنین در شهر آبیک یک میلیارد ۹۶۷ میلیون  و ۵۰۰ هزار تومان در ۴ ماهه نخست سال جاری اختصاص داده شده است.

وی با انتقاد از عملکرد منتخبین شورای شهر خاکعلی اظهار کرد: منتخبین شوراها توجه داشته باشند انتخاب شهردار و تعیین تکلیف قانونی شوراهای اسلامی در چارچوب قانون و آیین نامه مدون میسر است.

این مسئول افزود: شتابزدگی و تصمیم عجولانه شورای شهر خاکعلی در انتخاب شهردار بدون هماهنگی با مجموعه استانداری قابل تامل است هم اکنون در شهر خاکعلی پیمانکاران بیش از ۳ میلیارد تومان مطالبات دارند.

وی بیان کرد: تعیین و تکلیف این وضعیت نیازمند یک هماهنگی با دستگاه‌های دولتی، بخشداران و فرمانداری شهرستان آبیک است.

سرپرست دفتر امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری تصریح کرد: منتخبین شورای شهر خاکعلی با کدام هماهنگی و نشست تخصصی دست به انتخاب می‌زنید و انتخاب خود را هم رسانه ای می‌کنید.

وی ادامه داد: آیا فردی که انتخاب کرده‌اید شرایط احراز صلاحیت را دارد، با آیین نامه احراز صلاحیت مطابقت داده اید؟ با استانداری به عنوان مرجع قانونی هماهنگ کرده اید؟

گروسی با بیان اینکه این روش درستی برای اداره شهر نیست، تاکید کرد: منتخبین شوراها در شهر آبیک و خاکعلی با سعه صدر ، با دقت و با هدف ارائه بهترین خدمات به شهروندان مدنظر داشته باشند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: شوراها رفاه شهروندان، فضای شاد زیستی، اقتصاد مقاومتی، نماد سازی در حوزه فرهنگ و ایثار و شهادت را اولویت فعالیت‌های خود قرار دهند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

منبع: نگاه آبیک

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار