آمار سوء‌استفاده جنسی پلیس آمریکا - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 78596
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۶
شاخص : دست‌کم هزار افسر پلیس آمریکایی در 6 سال گذشته، بدلیل سوء‌استفاده جنسی، درجه خود را از دست داده‌اند.
به گزارش پایگاه شاخص ، به نقل از آسوشیتد پرس، در سال‌های اخیر، آمار ارتکاب جرائم اخلاقی از قبیل تجاوز جنسی، کودک‌آزاری و انواع دیگر سوء‌استفاده‌های جنسی در جامعه پلیس آمریکا، به‌طور هشداردهنده‌ای افزایش یافته است. نتایج تحقیقات یک‌ساله آسوشیتد پرس درباره مجریان قانون در آمریکا، نشان می‌دهد در ۶ سال گذشته، دست‌کم ۱۰۰۰ افسر پلیس آمریکا بدلیل ارتکاب جرائم جنسی، درجه خود را از دست داده‌اند.

این خبرگزاری اذعان می‌کند تعداد واقعی پلیس‌های فاسد این کشور، به طور حتم بیش از این رقم است، زیرا این آمار تنها درمورد افسرانی است که جرم شان ثابت و از آن‌ها سلب درجه شده است.
ایالت‌های «کالیفرنیا» و «نیویورک» سوابق نیروهای متخلف پلیس را در اختیار پژوهشگران این تحقیق قرار ندادند، زیرا این دو ایالت، نظامی یکپارچه برای لغو «درجه» افسران پلیس ندارند. از سوی دیگر، در میان ایالت‌هایی که سوابق نیروهای پلیس خود را ارائه کردند، برخی از افسران فاسد که در دادگاه پرونده دارند، درجه خود را از دست نداده‌اند.
«برنادت دی‌پینو،» رئیس اداره پلیس «ساراسوتا،» در ایالت فلوریدا، با اظهار نگرانی در این خصوص، اظهار داشت بسیاری از قربانیان، از این افسران فاسد شکایت نمی‌کنند، زیرا بیم آن دارند که همکاران پلیس این مجرمان، از آن‌ها انتقام بگیرند. با وجود اینکه، افزایش جرائم اخلاقی پلیس آمریکا موجب نگرانی مردم این کشور شده است، بسیاری از این افسران بدلیل نبود قوانین مشخص و یکپارچه، هرگز در چنگال عدالت گرفتار نمی‌شوند.
فقر، سنین پایین و اعتیاد قربانیان، از دلایلی است که مانع شکایت آن‌ها از افسران پلیسی می‌شود که آن‌ها را مورد سوء‌استفاده جنسی قرار می‌دهند.
انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار