آمریکایی‌ها در راس نظام سلطه جهانی/ بزک چهره آمریکا باطن استکباری آن را تغییر نمی‌دهد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 79075
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۷:۵۷
حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در قزوین تاکید کرد:
شاخص : حجت الاسلام مجتبی ذوالنور با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها در راس نظام سلطه جهانی قرار دارند گفت: بزک کردن چهره آمریکا باطن استکباری آن را تغییر نمی‌دهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در مراسم روز ملی مبارزه با استکبارستیزی و راهپیمایی روز ۱۳ آبان در قزوین اظهار کرد: راه اندازی انقلاب پرشکوه اسلامی توسط امام (ره) و برداشتن پرده از چهره کریح نظام سوخته استکبار جهانی امید و بصیرت را در بین کشورهای مسلمان به ویژه کشور ایران ایجاد کرد.

وی در ادامه گفت: اجتماع پرشکوه  دانش‌آموزان ، دانشجویان و مردم با بصیرت در سیزده آبان در سراسر کشور تجدید پیمان دیگری با آرمان های امام راحل(ره) و شهدا و اعلام حمایت از مواضع انقلابی رهبر معظم انقلاب بود.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه ۱۳ آبان به عنوان نمونه ای از حرکت منبعث از شور و شعور انقلابی جوانان است، بیان کرد: جوانان و دانشجویان و دانش آموزان  در عرصه های پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی در تحقق آرمان‌های دینی و ملی به ندای ملکوتی امام و رهبر پاسخ دادند.

جانشین سابق نماینده ولی‌ فقیه در سپاه پاسداران در ادامه افزود: مردم، دانشجویان و دانش آموزان در روز مبارزه با استکبار جهانی یعنی یک بار دیگر خشم و تنفر انزجار خود را از سران نظام سلطه به گوش جهانیان می‌رسانند.

وی تصریح کرد: دشمنی که با نگاه گذار به قرن اخیر در تمام حوادث ریز و درشت با به خاک و خون کشیدن جوانان و یا پایمال کردن منافع ملی کشورها سعی در رسیدن به اهداف شوم خود را دارد؛ در طول چند دهه گذشته در هر جای دنیا، ظلم و فسادی رخ داده یک طرف آن آمریکای جنایکار بوده است.

ذوالنور در ادامه افزود: اولین قدرت جهنمی که مردم بی دفاع هیروشیما و ناکازاکی را با بمب اتمی نابود کرد، آمریکای جنایکار بود؛ در ویتنام و کشورهای دیگر هم هر کجا جنایتی بوده ردپایی از نظام سلطه جهانی دیده می شود.

وی عنوان کرد: مردم با بصیرت ایران اسلامی علائم و آثار جنایت دشمن را می‌بیند؛ حادثه انهدام برج‌های دو قلو مرکز تجارت جهانی در نیویورک دسیسه مشترک نظام سلطه و نظام صهیونیست برای ایجاد جو اسلام هراسی و بهانه تراشی برای حضور در منطقه به منظور از بین بردن کشورهای اسلامی و شروع جنگ نیابتی بود.

این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: در جنگ آمریکا علیه مردم بی‌دفاع عراق ۶ میلیون نفر از زنان،مردان و کودکان عراقی با بمب‌های حاوی اورانیوم ضعیف شده مجروح و کشته شدند و امروز تحت عوارض شیمیایی رادیو اکتیو دوران سختی را می‌گذارند.

وی ابراز کرد: امروزه شاهد هستیم که چگونه آمریکا با شعارهای دروغین مبارزه با تروریسم وارد افغانستان می‌شود اما با خود فساد، خونریزی، قتل و کشتار، افزایش کشت و صدور خشاش و پرورش قارچ گونه تروریسم را در افغانستان دنبال به ارمغان آورده است.

ذوالنور با اشاره به ناامنی حاکم در کشورهای منطقه و کشتار مردم بی دفاع و محروم بحرین گفت: امروز در دیگر کشورها نیز جنایت های آمریکا دیده می شود، به طوری که مردم بی دفاع یمن با چراغ سبز آمریکا به خاک و خون کشیده می شوند و رژیم صهیونیستی آمریکایی حاکم بر عربستان با بمب های اهدایی آمریکا مردم بی دفاع یمن را به خاک و خون می کشد و اجازه نمی دهد صدای مظلومیت آنها به گوش مردم دنیا برسد.

وی تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی با فریاد شعار دروغین گسترش دموکراسی در منطقه حضور دارند و نظام‌های فاسد مجهول مانند رژیم صهیونیستی،پادشاهی و سلطنتی را تقویت می کنند و بدون شک از هیچ اقدامی برای رسیدن به اهداف پلید خود دریغ ندارند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به جنگ‌های نیابتی و فعالسازی تروریسم تکفیری در منطقه توضیح داد: دشمنان جهان اسلام را درگیر بلاهای خانمان سوز کرده‌اند و از یک طرف شعار ضد تروریسم را سر می‌دهند و از طرفی دیگر تروریسم دولتی و سازمان یافته را در منطقه تقویت و گسترش می‌دهند.

وی ادامه داد: امروز جریان تکفیری داعش یک جریان زیرزمینی و ارتش سری نیست، چراکه مانند یک ارتش کلاسیک که پشتوانه دولتی دارد در عراق مردم را به خاک و خون می‌کشد.

ذوالنور افزود: تکفیری‌ها و گروه‌های ترورسیتی با امکانات جاسوسی گسترده و حمایت‌های کشورهای اروپایی و آمریکا در مناطق مورد نظر وارد و جنایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه جنایات دشمن در منطقه نه قابل احصاء و شمارش است نه قابل اقماض و فراموش، اظهار کرد: مردم ایران اسلامی جنایات استکبار جهانی در جنبش ملی کردن صنعت نفت و کشتار و جنایت در کودتای ۲۸ مرداد را هرگز از حافظه تاریخی خود پاک نخواهد کرد.

ذوالنور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان و دانش آموزان گفت: این فرمایشات هشداری برای همه دولت‌ها، مسئولین و دولت مردان است چراکه خوش خیالی و اعتماد بی منطق مصدق این امکان را به آمریکا داد تا نقشه های شوم خود ار اجرا کند.

وی خاطرنشان کرد: تلاش آمریکایی‌ها در کودتای ۲۸ مرداد برای دفاع از رژیم پهلوی فراموش شدنی نیست؛ آموزش شکنجه‌گران ساواک در آمریکا، ماجرای کاپیتولاسیون در کشور تنها بخشی از رفتار خصمانه آمریکای جنایت کار است.

ذوالنور گفت: آمریکایی‌ها در راس نظام سلطه جهانی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از دشمنی با مردم ایران اسلامی دست نکشیدند؛ با تبدیل سفارت خود در ایران به لانه جاسوسی و مدیریت کودتا در کشور برای ایجاد انحلال انقلاب و حضور لیبرال‌ها در بدنه انقلاب اسلامی تلاش فراوانی کردند ولی با خیزش دانشجویان شجاع و پیرو خط امام، این کانون فتنه در هم ریخته شد.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: نهال انقلاب اسلامی با مدیریت امام راحل(ره) و با خون هزاران شهید امروز به درخت تنومندی تبدیل شده است که با توکل به خداوند متعال و هدایت مقام معظم رهبری در برابر طوفان های سهمگین دشمنان ایستادگی کرده است.

وی در پایان تاکید کرد: دشمن همواره با بزک کردن چهره خود به دنبال راه نفوذ و ضربه به انقلاب اسلامی است و با توجه به تعبیر مقام معظم رهبری بعضی افراد در این مملکت چه جاهلانه و ناآگاهانه و چه از روی قصد و قرض چهره دشمن را خوب نمایش می دهند و یاس و ناامیدی را در این مملکت ترویج می‌دهند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار