آمریکا ۳ ایرانی را بازداشت کرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56000
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۴
شاخص : وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که ۵ نفر و ۴ شرکت را به صادرات فناوری هایی به ایران متهم کرده است.

به گزارش سرویس سیاسی شاخص، وزارت دادگستری آمریکا ۵ نفر و ۴ شرکت را به تلاش برای دور زدن تحریم ها و صادرات فناوری هایی به ایران متهم کرده است که در تناقض با تحریم های اعمال شده علیه تهران بوده است.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد: بهرام مکانیک و تورج فریدی، هر دو از ایالت هوستون، خسرو افغانی از لس آنجلس همگی عضو یک شبکه ایرانی تامین کالاهای مورد نیاز برای ایران بوده اند که در آمریکا فعالیت می کرده اند. مقام های قضایی آمریکا هر ۳ مظنون را بازداشت کرده اند.

وزارت دادگستری آمریکا افزود: آرتور شیو و متین صادقی نیز مظنون به همکاری با این شبکه هستند ولی ظاهرا در شرایط فعلی خارج از آمریکا هستند.

این افراد و شرکت ها متهم به دور زدن غیر قانونی تحریم ها و صادرات غیر قانونی فناوری های میکرو الکترونیک به ایران هستند.

وزارت دادگستری آمریکا تاکید کرده است که نقض قوانین مربوط به تحریم های ایران نه تنها تاثیر تحریم های آمریکا را با چالش جدی روبر می کند بلکه می تواند به سیاست خارجی آمریکا لطمه زده و تاثیر منفی بر امنیت ملی این کشور داشته باشد.

وزارت دادگستری آمریکا خواسته است تا هر کسی که اطلاعی از آرتور شیو و متین صادقی دارد با سفارت آمریکا یا اداره پلیس فدرال، تماس بگیرد.

وزارت دادگستری آمریکا افزود: این افراد و شرکت ها از جولای ۲۰۱۰ میلادی تاکنون حداقل ۲۴ میلیون دلار کالا به ایران ارسال کرده اند. در صورت اثبات این اتهامات، افراد بازداشت شده احتمالا به ۲۰ سال زندان محکوم خواهند شد.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع:تسنیم

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار