آموزش‌ مهارت‌های فنی‌ و حرفه‌ای به بیش از ۵ هزار نفر در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65699
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۸
در 4 ماهه نخست امسال صورت گرفت
شاخص : مدیرکل آموزش فنی‌ وحرفه‌ای استان قزوین گفت: در ۴ ماه نخست امسال به بیش از ۵ هزار نفر دوره آموزش‌های مهارت‌های فنی‌و حرفی ارائه شد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سید محمد حسینی عصر دیروز با اعلام اینکه در چهار ماه نخست امسال به بیش از ۵ هزار نفر دوره آموزش‌های مهارت‌های فنی‌و حرفی ارائه شد، اظهار کرد: یادگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای فرصت‌های شغلی مناسبی را در اختیار دانش‌آموختگان قرارمی دهد و با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی، می‌توان جوانان جامعه را به سمت بهره‌مندی از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای سوق داد.

مدیرکل آموزش فنی‌ وحرفه‌ای استان قزوین درخصوص آموزش‌های ارائه شده بنابر تفکیک شخصیتی بیان کرد: در بخش آقایان به ۳ هزار و ۴۸۸ نفر دوره و در بخش خانم‌ها به یک هزارو ۵۵۵ نفر دوره آموزش‌های مربوطه ارائه شد.

این مسئول با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی در بخش‌های مختلف صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی عنوان کرد: در بخش صنعت ۲ هزار و ۸۷۷ نفر دوره، در بخش خدمات یک هزار و ۳۵۴، در بخش فرهنگ و هنر ۲۹۰ نفر دوره و در بخش کشاورزی ۵۵۲ نفر دوره، آموزش‌های مربوطه ارائه شده است.

حسینی خاطرنشان کرد: سطح مهارتی افرادی که به صورت تجربی مهارت‌های فنی را فرا گرفته‌اند توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین سنجیده می‌شود و در پایان به آن‌ها گواهینامه رشته مربوطه اعطا می‌شود.

وی در انتها یادآورشد: همچنین در سال گذشته در بخش دولتی و آزاد ۲۱ هزار و ۳۶۱ نفر آموزش دیدند که از این تعداد در بخش دولتی ۸ هزار و ۴۷۸ نفر مرد و ۴ هزار و ۳۲۳ نفر زن بودند و در بخش آزاد نیز یک هزار و ۴۲۹ نفر مرد و ۷ هزار و ۱۳۱ نفر زن تحت آموزش قرار گرفتند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار