آموزش در حوزه بهداشت و درمان موجب ارتقاء سلامت جامعه می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 159474
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۳:۲۶
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: باید در زمینه سلامت آموزش‌ها و اطلاع رسانی های لازم به مردم داده شود و آن‌ها را نسبت به این امر حساس کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در اولین مجمع سلامت استان که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: سلامت بحث گسترده‌ای است که صرفا به درمان ختم نمی‌شود؛ همه مردم و دستگاه‌ها باید نسبت به این امر مهم توجه داشته باشند.

وی افزود: زمانی که با کلمه سلامت مواجه می‌شویم کلمه‌هایی نظیر درمانگاه، بیمارستان و کادر پزشکی در ذهنمان شکل می‌گیرد اما عوامل بسیاری در سلامت انسان تاثیرگذار است.

استاندار قزوین ابراز کرد: متاسفانه مردم امروزه نسبت به بیماری‌ها بی توجه هستند و تا زمانی درد به سراغشان نیاید به سلامت خود اهمیت نمی‌دهند.

زاهدی با بیان اینکه مردم نسبت به اختلالات روانی بی توجه هستند تصریح کرد: باید در زمینه سلامت آموزش‌ها و اطلاع رسانی های لازم به مردم داده شود و آن‌ها را نسبت به این امر حساس کنیم.

وی با اشاره به خود درمانی به عنوان یکی دیگر از آسیب‌های حوزه سلامت گفت: اگر پزشک خانواده به سرانجام می رسید بسیاری از مسائل حوزه سلامت و خود درمانی حل شده بود.

استاندار قزوین تصریح کرد: تحرک مسئله مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد؛ سازمان ورزش جوانان، شهرداری ها و شوراها باید زمینه لازم در خصوص این مسئله را فراهم سازند.

زاهدی تصریح کرد: نوع تغذیه و الگوی غذایی از عوامل بسیار تاثیرگذار در بیماری ه است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ابراز کرد: شادی یکی از نیازهای اساسی در جامعه است بدون نشاط جامعه سازندگی خود را از دست خواهد داد.

استاندار اظهار کرد: شادی باید علنی شود و دستگاه‌های فرهنگی، هنری و شهرداری‌ها نقش بسیار موثری در زمینه ایجاد فضای شاد دارند.
وی بیان کرد: باید بتوانیم شادی و نشاط قانونی و معقول را در جامعه علنی کنیم تا مردم دچار افسردگی، استرس و اضطراب نشوند.

استاندار قزوین در انتها با تاکید بر آموزش مهارت زندگی به کودکان گفت: تولید محصول سالم، شرایط اجتماعی و اقتصادی نقش جدی در سلامت جامعه دارند که باید مورد توجه قرار گیرند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار