آموزش مهارتی بیش از ۷ هزار نفر در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 76350
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۱۰
مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه ای قزوین اعلام كرد
شاخص : مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه ای قزوین گفت: از ابتداي امسال هفت هزار و 181 نفر در مراكز فني‌وحرفه‌اي دولتي و آزاد مهارت‌های فنی را فرا گرفته اند.

سید محمد حسینی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به آموزش هفت هزار و ۱۸۱ نفر از ابتدای امسال در استان اعلام کرد: استان قزوین دارای ۱۴ مرکز آموزشگاهی فنی و حرفه ای ثابت و دولتی و ۱۸۸ آموزشگاه آزاد است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای قزوین ادامه داد: از این تعداد ۶۶ درصد متقاضیان مرد و ۳۴ درصد زن بوده است.

این مسئول دوره های برگزار شده برای متقاضیان دریافت مهارت فنی و حرفه ای را؛ کارگاه ثابت و سیار شهری، کارگاه جوار دانشگاهی، کارگاه صنایع و صنوف، کارگاه زندان، پادگان و روستایی عنوان کرد.

حسینی تصریح کرد: بیشترین تقاضا مربوط به دوره های آموزشی کارگاه ثابت شهری با سه هزار و ۷۴۱ نفر بود و دوره های کارگاه صنایع و صنوف با ۹۸۸، روستا با ۸۰۳ و زندان با ۷۴۸ نفر در ردیف های بعدی قرار گرفتند.

وی در ادامه اضافه کرد: دوره های آموزشی جوار دانشگاهی ۴۹۴ نفر، پادگان ۲۷۴ نفر و کارگاه سیار شهری نیز ۱۳۳ نفر را خود جذب کردند.

این مسئول یادآور شد: در ۶ ماهه نخست امسال با آموزش های ارائه شده به متقاضیان در مجموع یک میلیون و ۱۵۲ هزار و ۲۷۵ نفر ساعت آموزش و ۵۵ درصد تعهدات آموزشی فنی و حرفه ای استان محقق شده است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار