آموزش های پیش از ازدواج جدی گرفته شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 162828
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱:۳۰
رییس کل دادگستری استان قزوین:
شاخص : رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: آموزش های لازم پیش از ازدواج به منظور کاهش طلاق باید توسط دستگاه های متولی جدی تر گرفته شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان که در سالن جلسات دادگستری قزوین برگزار شد با اشاره به استقرار سامانه پیشگیری از طلاق در استان، گفت: باید کارکنان و مشاوران این طرح مورد تایید دستگاه قضایی استان و سازمان بهزیستی باشند و کسانی که شرایط لازم را ندارند نباید در این زمینه فعالیت کنند.

رییس کل دادگستری استان قزوین افزود: باید سوابق مجریان این طرح کاملا مثبت باشد تا بتوانند گام های مثبت برای کاهش مشکلات زوج های جوان بردارند.

حجت الاسلام  قدرتی بیان داشت: پیشگیری از آسیب های اجتماعی مانند طلاق، اعتیاد و فضای مجازی که رهبر فرزانه انقلاب بر آن ها تاکید فراوانی دارند باید مورد توجه اعضای شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قرار گیرد.

این مقام قضایی استان طلاق را یکی از مهم ترین معضلات اجتماعی برشمرد و گفت: اگر طلاق در جامعه افزایش یابد جرائم متعدد دیگری را در سطح جامعه به دنبال خواهد داشت.

رییس کل دادگستری قزوین افزود: باید همه ما مسئولان با همراهی یکدیگر در جهت کاهش آسیب های اجتماعی و جرائم گام های موثر برداریم.

حجت الاسلام قدرتی با اشاره به لزوم افزایش نظارت ها بر فضای مجازی گفت: به عنوان مثال یک کانال تلگرامی در استان بدون اینکه هیچ گونه جرمی اثبات شود به مدیران استان اتهاماتی را وارد می سازد که دستورات لازم برای شناسایی مدیران این کانال های تلگرامی صادر شده است.

رییس کل دادگستری استان قزوین در پایان خاطر نشان کرد: چاه های غیرمجاز استان به زودی مسدود می شوند و دستگاه قضایی هیچ مجوزی برای بازگشایی چاه های مسدود شده صادر نمی کند چون منابع آبی استان به مرحله بحران رسیده است و حیات همه موجودات را تهدید می کند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار