آموزش و پرورش باید از دولتی‌بودن محض خارج شود/محدودکردن هنر نیست/فضاهای مجازی شمشیر دولبه هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 57305
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۹
روحانی در مراسم نکوداشت روز معلم:
شاخص : روحانی با تأکید بر اینکه تنها به دنبال این هستیم که جوانان را محدود کنیم، گفت: آموزش و پرورش کشور باید به تدریج از دولتی‌بودن محض خارج شود.
به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز در سی و یکمین آیین بزرگداشت مقام معلم اظهارداشت: محدود کردن هنر نیست، مصون کردن هنر است و باید همه تلاش ها برای آموزش و تربیت جوان هایی توانمند ، قدرتمند و مصون متمرکز شود و این بار سنگین بر عهده معلمان و آموزش و پرورش است.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دولت در سالهای ۹۲ و ۹۳ ، به ترتیب ۱۱۲ و ۱۰۷ درصد بودجه آموزش و پرورش را اختصاص داده است ، گفت: دولت در حالی که با کسری بودجه ، تحریم ها و کاهش بهای نفت مواجه بوده اما کوشید تا حدامکان نه تنها بودجه مصوب را پرداخت کند بلکه آن رقم را افزایش بدهد.
دکتر روحانی افزود: اعتبار مصوب آموزش و پرورش در سال ۹۰، ۱۲ هزار میلیارد تومان بود که این رقم امسال به ۲۴ هزار میلیارد تومان رسیده است. همچنین سال ۹۲ بودجه آموزش و پرورش ۱۵ هزار میلیارد تومان بودکه ما عملا ۱۷ هزار میلیارد تومان پرداخت کردیم یعنی ۱۱۲ درصد و سال ۹۳ نیز بودجه مصوب ۱۹ هزار میلیارد تومان بوده که ما عملا ۲۱ هزار میلیارد تومان پرداخت کردیم.
رییس جمهوری همچنین در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری اظهارداشت: اولین درسی که شهید مطهری به ما آموخت، گذشت و آزادگی بود. شهید مطهری به ما آموخت که چگونه بیاموزیم، عالم شویم و اخلاق اسلامی داشته باشیم و از خود بگذریم .

وی در ادامه سخنانش گفت: می‌شود به هر کسی گفت که تو مجتهدی و می‌توانی اجتهاد کنی، آن وقت سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

وی افزود: نمی‌توانیم به قوه قهریه نظام که دستبند و کلت همراهش است بگوییم بیا و اجتهاد کن، این‌گونه نمی‌شود.

وی با تأکید بر اینکه اولین درسی که شهید مطهری به ما آموخت، گذشت بود، افزود: اینترنت و فضاهای مجازی شمشیر دو لبه هستند. هم می‌تواند مفید باشد و هم ضرر داشته باشد.

روحانی با تأکید بر اینکه تنها به دنبال این هستیم که جوانان را محدود کنیم، گفت: آموزش و پرورش کشور باید به تدریج از دولتی‌بودن محض خارج شود.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع:فارس

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار