آموزش و پرورش بستر توسعه همه جانبه کشور/خیرین مدرسه‌ساز بازوان توانمند آموزش و پرورش هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 100219
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۶:۱۵
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تاکید کرد:
شاخص : مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: فراهم کردن بسترهای لازم برای فعالیت و کمک بیشتر خیرین به دستگاه تعلیم و تربیت می‌تواند زمینه‌ساز توسعه بیشتر قدرت کشور باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز که در سالن اجتماعات توحید برگزار شد، فرهنگ‌سازی را محور اصلی آموزش و پرورش دانست و اظهار کرد: آینده کشور در مسیر لزوم توجه جدی به آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه کار خیر دل بزرگ می‌خواهد، گفت: خیرین مدرسه‌ساز بازوان توانمند آموزش و پرورش هستند و به عنوان سرمایه‌های ارزشمندی برای کشور به شمار می‌آیند.

این مسئول با اشاره به سبقت و شتاب در کارهای نیک طبق احادیث ابراز کرد: با توجه به اینکه شهرستان قزوین روند روبه بهبودی دارد اما متاسفانه تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله دارد؛ لازم است برنامه‌ریزی و نگاه عمیق بتوانیم به وضعیت مناسبی برسیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین افزود: فراهم کردن بسترهای لازم برای فعالیت و کمک بیشتر خیرین به دستگاه تعلیم و تربیت می‌تواند زمینه لازم جهت توسعه قدرت کشور در مسیر آموزش و پرورش را تسهیل کند.

قاسمی با اشاره به نقش رسانه‌ها در جهت فرهنگ‌سازی و ترویج مدرسه‌سازی خاطرنشان کرد: با ایجاد همگام‌سازی در امور آموزش و پرورش می‌توان شاهد پیشرفت در امر مدرسه‌سازی و حفظ و نگهداری فضاهای آموزشی باشیم.

وی آموزش و پرورش را بستر توسعه همه جانبه کشور عنوان کرد و گفت: بهبود امور آموزش و پرورش و برطرف کردن مشکلات و آسیب های اجتماعی تنها از عهده دولت بر نمی آید، بنابراین لازم است در این زمینه حاکمیت و مردم در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا بتوانیم به هدف اصلی برسیم.

ساخت ۲۲ واحد آموزشی در قزوین توسط خیرین مدرسه‌ساز

در ادامه محمد رضایی‌زاده مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ قزوین مدرسه‌سازی را مقدمه انسان‌سازی دانست و افزود: نگاه به خیرین مدرسه‌ساز در چهارچوب ساختمان مدرسه ظالمانه است زیرا آنان با هدف والاتری وارد این عرصه می شوند و در جایگاه بالاتری قرار دارند.

وی با اشاره به ۲۲ واحد آموزشی ساخته شده توسط خیرین مدرسه‌ساز در استان گفت: در این مدارس ۶ هزار و ۱۱۳ دانش‌آموز مشغول تحصیل هستند.

این مسئول افزود: تاکنون ۳۸۴ فرهنگی به مجمع خیرین پیوسته‌اند که از این تعداد ۲۹۳ نفر شاغل و ۹۱ نفر بازنشسته می‌باشند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ قزوین در پایان ابراز کرد: در سال تحصیلی ۹۴-۹۵، ۲۱۵ میلیون تومان از طرف والدین دانش آموزان به صورت کمکهای نقدی و غیر نقدی به مدارس اختصاص یافته است.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار