آموزش و پرورش به عنوان یکی از مهمترین بسترهای تحقق اقتصاد مقاومتی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 101084
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۴:۳۰
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین:
شاخص : مدیرکل آموزش و پرورش قزوین از افتتاح نمایشگاه معرفی مشاغل و دستاوردها به مناسبت هفته معلم خبر داد و گفت: دانش آموزان می‌توانند با بازدید ازبیشتر با مشاغل آشنا شوند تا در هنگام انتخاب رشته و تعیین آینده خود بتواند راهنمای آنها باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سالار قاسمی صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته بزرگداشت معلم در اداره ‌کل آموزش و پرورش استان قزوین برگزار شد، با اشاره به لزوم توجه تمام آحاد جامعه به مقام معلم اظهار کرد: شان و جایگاه معلم باید همواره در جامعه حفظ شود چراکه در اثر تلاش‌های این قشر است که افراد مختلفی در جایگاه‌های برتر برای آینده کشور تربیت می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین با بیان اینکه آموزش و پرورش یکی از مهمترین بسترها در راستای راهبرد اقتصاد مقاومتی است، افزود: فرهنگ‌سازی در این راستا می‌تواند زمینه تحقق دستاوردهای اقتصاد مقاومتی باشد.

وی با اشاره به زحمات معلمان مناطق محروم در قالب تدریس ۶ پایه ابتدایی به طور همزمان خاطرنشان کرد: از تمام اقشار مردم و مسئولین انتظار داریم که در هفته معلم نهایت تلاش خود را به کار بگیرند تا معلمان بیشتر دیده شوند و احساس کنند شهر به خاطر تکریم از آنان چهره خاصی به خود گرفته است.

این مسئول تشریح کرد: هدف مجموعه آموزش و پرورش حفظ جایگاه و تامین فضای مناسب جهت توجه مردم به مقام معلم است.

قاسمی در ادامه با بیان عناوین در نظر گرفته شده به مناسبت هفته معلم افزود:  برگزاری همزمان همایش سراسری هفته معلم در  تمام مناطق چهارده گانه آموزش و پرورش به پاس از تکریم تلاش‌های این قشر فداکار در یک روز مشخص از برنامه‌های شاخص آموزش و پرورش است .

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین با اشاره به لزوم توجه خانواده، رسانه و مسئولین به آموزش و پرورش ابراز کرد: حل مسائل جامعه نیازمند توجه عملی همگانی به این سازمان است و  تا زمانی که اولویت نخست جامعه نباشد این اهداف اجرایی نخواهد شد.

وی در ادامه گفت: رسانه‌های مطالبه‌گر می‌توانند آمورزش و پرورش را در جهت ایجاد زیرساخت‌ها به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی، ایجاد مراکز آموزشی و حل دیگر مسائل مربوطه یاری نمایند.

این مسئول با اشاره به اعلام آمادگی مدارس برای انجام پروژه مهر توضیح داد: به تمام مدیران و همکاران در مدارس توصیه شده که تمام امکانات از قبیل تامین تجهیزات و تعمیر و ساخت و ساز را برای مهرماه در دستور کار قرار دهند.

قاسمی افزود: افتتاح نمایشگاه معرفی مشاغل و دستاوردها یکی از برنامه‌ها به مناسبت هفته معلم است که به  جهت تامین نشاط علمی و پویایی آموزش و پرورش در نمایشگاه بین‌المللی استان برای بازدید عموم قرار در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه خبر داد: مراسم تجلیل از معلمان نمونه در  سیزدهم اردیبهشت ماه با حضور مشاور امور اقتصادی رئیس جمهور و  دیگر مسئولان شهری و استانی برگزار خواهد شد.

این مسئول غبارروبی مزار شهدا، تکریم از ۲۰۰ فرزند شهدای فرهنگی و پیشکسوتان و باز نشستگان از دیگر برنامه‌های اعلام کرد و گفت: همایش پیاده روی فرهنگیان صبح روز جمعه دهم اردیبهشت  از تالار شهر به سمت بوستان باراجین برگزار خواهد شد.

قاسمی از کنگ زنی مدرسه انرژی در هفته معلم خبر داد و گفت: استان قزوین به عنوان یکی از سه استان در سطح  کشور برای احداث این مدرسه در نظر گرفته شده‌است.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین در انتها گفت: تاکنون مدرسه‌ای تحت عنوان مدرسه قرآنی در سطح استان وجود ندارد  چراکه زمینه‌های لازم برای این طرح وجود نداشته است اما کلاس‌های قرآنی با حضور مدرسان کشوری جهت تقویت معلمان در نظرگرفته شده است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار