نرخ اعتیاد در استان قزوین ۲/۹ درصد است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 148322
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین:
شاخص : معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: نرخ اعتیاد در استان قزوین در میان جامعه خطر ۲/۹ درصد می‌باشد در حالی که میانگین کشور بالای ۵ درصد گزارش شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز؛ سید سعید شاهرخی معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین عصر امروز در شورای اداری آموزش و پرورش که در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار کرد: پیشگری از آسیب‌های اجتماعی مسئله بسیار مهمی است که از سوی رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور بر آن تاکید شده است.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش تلاش‌های خوبی در حوزه آسیب‌های اجتماعی داشته است افزود: همه دستگاه های متولی باید در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی که مسئله مهم جامعه امروز است کمک کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین با بیان اینکه آموزش و پرورش در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش کلیدی دارد ابراز کرد: درواقع نیمی از جمعیت استان در قالب دانش آموزان و اولیای آن‌ها تحت پوشش آموزش و پرورش قرار دارند.

شاهرخی تصریح کرد: استانداری آمادگی ارائه اعتبارات تخصیص یافته بر حسب تصمیم استاندار محترم و ایجاد هماهنگی بین بخشی را در زمینه پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد.

زنگ خطر آسیب‌های اجتماعی در بسیاری از مناطق کشور به صدا درآمده است

این مسوول عنوان کرد: زنگ خطر آسیب‌های اجتماعی در بسیاری از مناطق به صدا درآمده که موجب نگرانی و حساسیت مقامات ارشد کشور شده و در استان قزوین هم مشکلاتی است.

وی ادامه داد: خوشبختانه طبق آمار موجود در زمینه آسیب‌های اجتماعی استان قزوین شرایط مطلوب تری نسبت به سایر مناطق دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین با بیان اینکه اعتیاد معضل اساسی در جامعه امروز محسوب می‌شود اضافه کرد: نرخ اعتیاد در استان قزوین در میان جامعه خطر ۲/۹ درصد می‌باشد در حالی که میانگین کشور بالای ۵ درصد گزارش شده است.

شاهرخی تصریح کرد: ما باید با نگاهی رو به جلو در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی برای رسیدن به شرایط مطلوب حرکت کنیم.

وی با اشاره به عملکرد مطلوب آموزش و پرورش در اجرای طرح‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد: حدود ۸۰ میلیون تومان اعتبار برای برگزاری المپیادهای ورزشی در آموزش و پرورش پیش بینی شده است.

این مسوول در انتها با بیان اینکه برای طرح‌های مشارکت‌های اجتماعی با ۶ سمن همکاری خواهد شد افزود: در زمینه اجرای طرح‌های مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر به آموزش و پرورش اعتباراتی اختصاص خواهد یافت.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار