Iranjb.ir

جاده قزوین به تنکابن تکمیل می شود/ تامین اعتبار لازم برای حل مشکلات کم آبی استان‎ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58404
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۴:۴۰
نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس:
شاخص : نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تکمیل جاده قزوین به تنکابن، گفت: مقرر شد ضمن انجام کارهای تحقیاتی در خصوص مشکلات کم آبی استان‎ و توجه به مقوله احداث سد؛ اعتبار لازمه نیز درنظر گرفته شود.
۲۰۱۴۰۲۱۶۱۰۱۱۲۸-morteza hoseini (9)

حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار شاخص، با اشاره به جلسه‌‌ای که روز گذشته نمایندگان استان قزوین با سخنگوی دولتو وزیر آموزش و پرورش داشتند، اظهار کرد: در سفر آقای نوبخت به قزوین قرار بر این شد برای طرح مشکلات استان نشستی با حضور استاندار و معاونین ایشان و نمایندگان استان تشکیل شود که این جلسه روز گذشته برگزار شد.

وی به مباحث مطرح شده در این جلسه اشاره کرد و افزود: موضوع راه‌های استان از جمله قزوین به الموت، الموت به تنکابن، قزوین به رازمیان، رازمیان به رحیم‌آباد، بوئین زهرا به ساوه و پروژه متروی هشتگرد به قزوین مورد بررسی قرار گرفت.

رایزنی با قرارگاه خاتم‌الانبیاء برای احداث و بازسازی راه‌های استان

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در پاسخ میزان توافقات این جلسه گفت: مصوب شد که آقای نوبخت سخنگوی دولت و آقای آخوندی وزیر راه و شهرسازی شخصا به قزوین بیایند و راه‌های استان را مورد بررسی قرار دهند در صورت تامین اعتبار برآوردهای لازم را انجام دهند.

این مسئول اضافه کرد: قرار شد در رابطه با راه‌های استان با قرارگاه خاتم‌الانبیاء نیز رایزنی‌هایی انجام شود و ازآنجایی که جاده قزوین به تنکابن دارای پیشرفت ۶۵ درصدی است؛ تکمیل شود.

حسینی موضوع دوم مطرح شده در این جلسه را مشکل کم آبی استان ذکر کرد و اذعان داشت: پیش از این جلسه نیز توافقاتی با آقای لاریجانی رئیس مجلس صورت گرفته بود اما روی میزان بودجه و تامین اعتبار بحث بود که قرار شد ضمن انجام کارهای تحقیاتی در این رابطه و توجه به مقوله احداث سد؛ اعتبار لازمه نیز درنظر گرفته شود.

وی با اشاره به پیشنهاد احداث اردوگاه برای آموزش و پرورش و فرهنگیان و دانش آموزان استان قزوین مقابل نیروگاه شهید رجایی گفت: ۱۵۰ هکتار زمین در محدوده این نیروگاه وجود دارد که در سال‌های گذشته به وزارت آموزش و پرورش اعتبار داده شده است و در حال حاضر نیز ساختمان‌هایی در این مکان احداث شده‌اند و تنها نیاز به بازسازی داشته و این کار به اعتباری ۱۵ تا ۱۶ میلیارد تومانی نیاز دارد که در صورت موافقت یک اردوگاه آموزشی- تفرحی در سطح ملی خواهد بود.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس به معضلات مدارس مهرگان به عنوان موضوع مطرح شده در این جلسه اشاره کرد و یادآور شد: باید با وزیر مسکن در رابطه با تجهیز این مدارس صحبت شود.

حسینی با اشاره به مشکلات معیشتی فرهنگیان عنوان کرد: در رابطه با این موضوع نیز با آقای فانی وزیر آموزش و پرورش گفت‌وگویی داشتیم و طبق دیدگاه ایشان در یک نگاه کلی باید بودجه آموزش و پرورش افزایش پیدا کند تا فرهنگیان بتوانند با خیالی آسوده به ادامه کار و بازنشستگی فکر کنند.

وی در پایان تاکید کرد: آموزش و پرورش نباید سیاسی شود چراکه در این صورت مشکلات فرهنگیان حل نخواهد شد.

انتهای پیام/۲۰۰/ت۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار