جاده قزوین به تنکابن تکمیل می شود/ تامین اعتبار لازم برای حل مشکلات کم آبی استان‎ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58404
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۴:۴۰
نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس:
شاخص : نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تکمیل جاده قزوین به تنکابن، گفت: مقرر شد ضمن انجام کارهای تحقیاتی در خصوص مشکلات کم آبی استان‎ و توجه به مقوله احداث سد؛ اعتبار لازمه نیز درنظر گرفته شود.

حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار شاخص، با اشاره به جلسه‌‌ای که روز گذشته نمایندگان استان قزوین با سخنگوی دولتو وزیر آموزش و پرورش داشتند، اظهار کرد: در سفر آقای نوبخت به قزوین قرار بر این شد برای طرح مشکلات استان نشستی با حضور استاندار و معاونین ایشان و نمایندگان استان تشکیل شود که این جلسه روز گذشته برگزار شد.

وی به مباحث مطرح شده در این جلسه اشاره کرد و افزود: موضوع راه‌های استان از جمله قزوین به الموت، الموت به تنکابن، قزوین به رازمیان، رازمیان به رحیم‌آباد، بوئین زهرا به ساوه و پروژه متروی هشتگرد به قزوین مورد بررسی قرار گرفت.

رایزنی با قرارگاه خاتم‌الانبیاء برای احداث و بازسازی راه‌های استان

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در پاسخ میزان توافقات این جلسه گفت: مصوب شد که آقای نوبخت سخنگوی دولت و آقای آخوندی وزیر راه و شهرسازی شخصا به قزوین بیایند و راه‌های استان را مورد بررسی قرار دهند در صورت تامین اعتبار برآوردهای لازم را انجام دهند.

این مسئول اضافه کرد: قرار شد در رابطه با راه‌های استان با قرارگاه خاتم‌الانبیاء نیز رایزنی‌هایی انجام شود و ازآنجایی که جاده قزوین به تنکابن دارای پیشرفت ۶۵ درصدی است؛ تکمیل شود.

حسینی موضوع دوم مطرح شده در این جلسه را مشکل کم آبی استان ذکر کرد و اذعان داشت: پیش از این جلسه نیز توافقاتی با آقای لاریجانی رئیس مجلس صورت گرفته بود اما روی میزان بودجه و تامین اعتبار بحث بود که قرار شد ضمن انجام کارهای تحقیاتی در این رابطه و توجه به مقوله احداث سد؛ اعتبار لازمه نیز درنظر گرفته شود.

وی با اشاره به پیشنهاد احداث اردوگاه برای آموزش و پرورش و فرهنگیان و دانش آموزان استان قزوین مقابل نیروگاه شهید رجایی گفت: ۱۵۰ هکتار زمین در محدوده این نیروگاه وجود دارد که در سال‌های گذشته به وزارت آموزش و پرورش اعتبار داده شده است و در حال حاضر نیز ساختمان‌هایی در این مکان احداث شده‌اند و تنها نیاز به بازسازی داشته و این کار به اعتباری ۱۵ تا ۱۶ میلیارد تومانی نیاز دارد که در صورت موافقت یک اردوگاه آموزشی- تفرحی در سطح ملی خواهد بود.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس به معضلات مدارس مهرگان به عنوان موضوع مطرح شده در این جلسه اشاره کرد و یادآور شد: باید با وزیر مسکن در رابطه با تجهیز این مدارس صحبت شود.

حسینی با اشاره به مشکلات معیشتی فرهنگیان عنوان کرد: در رابطه با این موضوع نیز با آقای فانی وزیر آموزش و پرورش گفت‌وگویی داشتیم و طبق دیدگاه ایشان در یک نگاه کلی باید بودجه آموزش و پرورش افزایش پیدا کند تا فرهنگیان بتوانند با خیالی آسوده به ادامه کار و بازنشستگی فکر کنند.

وی در پایان تاکید کرد: آموزش و پرورش نباید سیاسی شود چراکه در این صورت مشکلات فرهنگیان حل نخواهد شد.

انتهای پیام/۲۰۰/ت۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار