آموزش ۱۰۵ نفر از اعضای هیات‌های اجرایی حوزه انتخابی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 88103
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۹
توسط فرمانداری قزوین انجام شد:
شاخص : 105 نفر از اعضای هیات‌های اجرایی حوزه انتخابیه قزوین، آبیک و البرز آموزش دیدند.

 به گزارش شاخص نیوز ، در جلسه‌ای که در سالن اجتماعات فرمانداری قزوین برگزار شد، ۱۰۵ نفر از اعضای هیات‌های اجرایی مرکز حوزه انتخابیه و حوزه‌های فرعی قزوین، آبیک و البرز آموزش دیدند.

در این دوره آموزشی اعضای هیات‌های اجرایی حوزه انتخابیه قزوین، آبیک و البرز با وظایف قانونی خود در زمینه قوانین و مقرارت انتخابات، تعیین اعضای شعب، بررسی صلاحیت داوطلبان، انتشار آگهی و تنظیم صورت جلسه انتخابات آشنا شدند.

معاون سیاسی فرمانداری قزوین در این دوره آموزشی ابراز کرد: پس از ثبت نام داوطلبان نامزدی در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هم اکنون براساس برنامه زمانبندی انتخابات کار بررسی صلاحیت داوطلبان در دست اجراست.

کیومرث ایمن با اشاره به اینکه وظیفه بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس خبرگان بر اساس قانون به شورای نگهبان سپرده شده است افزود: صلاحیت داوطلبان مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه قزوین، آبیک و البرز نیز هم اکنون توسط اعضای هیات اجرایی مرکز حوزه انتخابیه در دست بررسی است.

وی اظهار داشت: بررسی صلاحیت داوطلبان بر اساس قانون و با استعلام از مراجع چهارگانه و تحقیقات محلی صورت می‌گیرد.

به گفته ی دبیر ستاد انتخابات شهرستان قزوین، حوزه انتخابیه قزوین، آبیک و البرز دارای یک حوزه اصلی و هشت حوزه فرعی است.

مجتبی رجبی مسول کمیته آموزش ستاد انتخابات شهرستان قزوین هم در این جلسه با ارائه گزارشی اعلام کرد: تاکنون سه دوره آموزشی در حوزه انتخابیه قزوین آبیک و البرز برگزار شده است که در این دوره‌ها فرمانداران بخشداران و ۱۶۰ نفر از کارشناسان فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه، کاربران سامانه جامع انتخابات و اعضای هیات‌های اجرایی آموزش دیده‌اند.

منبع : صبح قزوین

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار