آیا دولت و مجلس در "حادثه فرودگاه استانبول" ورود می‌کنند؟ + تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65438
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۹
شاخص : در یک هفته اخیر اتفاقات فرودگاه استانبول به صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده که این سوال را در ذهن متبادر می‌کند که آیا دولت و مجلس در این زمینه ورود خواهند کرد؟
به گزارش سرویس سیاسی شاخص،  پس از حادثه فرودگاه “جده” که با واکنش دولت و پیگیری وزارت خارجه تا حدودی مأمورین عربستان پاسخ خود را دریافت کردند و وزارتخانه فرهنگ و ارشاد حج عمره را لغو کرد؛ این بار در ترکیه و در فرودگاه “استانبول” اقدام تأسف باری رخ داد که جای ورود دولت و مجلس برای پیگیری این اتفاق وجود دارد.
در یک هفته اخیر در شبکه‌های اجتماعی ماجرا فرودگاه “استانبول”  و اهانت به سه دختر ایرانی از سوی پلیس ترکیه و ضرب و شتم  یک دختر ایرانی- نروژی و تمسخر مسافران ایرانی از سوی شرکت “پگاسوس” باعث ناراحتی و واکنش هموطنانمان گردیده است.

**آیا دولت و مجلس به این موضوع ورود می‌کنند؟

سوال اینجاست که آیا دولت و مجلس در حادثه فرودگاه “استانبول” و اهانت به مسافران ایرانی ورود می‌کند و مانند اتفاقات فرودگاه “جده” به صورت جدی پیگیر تظلم خواهی مسافران ایرانی خواهند بود؟

آیا دولت و مجلس در حادثه فرودگاه استانبول ورود می کنند؟ + تصاویر

**سردار کوثری: حادثه فرودگاه استانبول در جلسه کمیسیونی امنیت ملی پیگیری خواهد شد

سردار “محمد اسماعیل کوثری” رئیس کمیته دفاعی امنیتی و عضو کمیسیون شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: حادثه فرودگاه استانبول در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پیگیری خواهد شد ، اما وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی نیز باید در این زمینه نقش آفرینی کند.

**بیانیه کمپین دفاع از حقوق ایرانیان خارج از کشور درباره حوادث فرودگاه استانبول

“یوسف پیرزاده” رئیس کمپین دفاع از حقوق ایرانیان خارج از کشور به دنبال برخورد نامناسب کارکنان شرکت هواپیمایی پگاسوس با اتباع کشور به خصوص سه هموطن زن آسیب دیده در فرودگاه استانبول بیانیه‌ای از طرف این کمپین صادر کرد.

آیا دولت و مجلس در حادثه فرودگاه استانبول ورود می کنند؟ + تصاویر

آیا دولت و مجلس در حادثه فرودگاه استانبول ورود می کنند؟ + تصاویر

در ابتدای بیانیه کمپین دفاع از حقوق ایرانیان خارج از کشور آمده است: این بیانیه به منظور دفاع از حقوق زنان هموطن کشور صادر می‌شود. به دنبال برخورد نامناسب کارکنان شرکت هواپیمایی پگاسوس با اتباع کشور به خصوص سه هموطن زن آسیب دیده در فرودگاه استانبول، اقدام و رفتار مغایر با پروتکل‌هـا و معاهدات بین المللى مرتبط به حقوق مسلمانان و عدم رعایت آن توسط نیروهاى پلیس ترکیه، کمپین دفاع از حقوق ایرانیان خارج از کشور را براین داشت که این اقدام را محکوم کند.

به نظر می‌رسد ورود جدی دولت و مجلس شورای اسلامی برای مقابله با هتاکی و حفظ حرمت مسافران ایرانی به عنوان سفیران جمهوری اسلامی ایران در مناطق مختلف دنیا حائز اهمیت بوده و تظلم خواهی از اهانت کننده به سه مسافر ایرانی در فرودگاه استانبول باعث می‌شود تا مسافران ایرانی درسرتاسر دنیا احساس آرامش کنند و بدانند دولت و ملت حافظ شهروندانشان هستند.

آیا دولت و مجلس در حادثه فرودگاه استانبول ورود می کنند؟ + تصاویر

نکته‌ای که مطرح بوده این که مسافران ایرانی مدتی بدون هیچ دلیلی در بازداشت به سر بردند و با الفاظ رکیک تحقیر شدند و این اقدام تأسف بار یقینا جدیت مسئولین جمهوری اسلامی را در پیگیری این موضوع دوچندان خواهد کرد.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع:باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار