مسئولان از اشاعه بی‌بند و باری با اسم امور فرهنگی بپرهیزند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 80471
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۰
آیت‌الله اسلامی:
شاخص : نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: هر مسئولی بخواهد با هر اسمی اشاعه فرهنگ ابتذال و بی‌بند و باری در جامعه را دنبال کند خود را زیر سئوال برده است و با اشاعه منکرات و فحشا جامعه را به سوی فساد و تباهی سوق می‌دهد

شاخص نیوز: آیت‌الله علی اسلامی  ضمن گوشزد کردن رعایت موازین اسلامی از سوی مسئولان در جامعه اسلامی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران زیر سایه اسلام به این قدرت در جامعه جهانی رسیده است؛ هر مسئول و یا مدیری بخواهد علیه مقررات ملی و موازین اسلامی اقدامی را انجام دهد از نظر شرعی و قانونی دچار زیان و خسارت شده و خود را زیر سئوال برده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با تشریح وظایف مسئولان تصریح کرد: هر مسئولی بخواهد با هر اسمی اشاعه فرهنگ ابتذال و بی بند و باری در جامعه را دنبال کند خود را زیر سئوال برده است و با اشاعه منکرات و فحشا جامعه را به سوی فساد و تباهی سوق می‌دهد و در نهایت اسم این کارهای مبتذل را امور فرهنگی می‌گذارند.

وی تغییر نام امور مبتذل به کار فرهنگی را یک خدعه، نیرنگ و فریب برشمرد و افزود: ملت ایران مردمی متدین هستند و در راه دین اسلام خون داده‌اند و  فداکاری‌های بسیار کرده‌اند؛ در طول تاریخ برای حفظ دین شهدای گرانقدری را تقدیم کرده‌ایم و مسئولانی که امروز به  واسطه خون شهدا در جایگاه خدمت به مردم قرار دارند باید مواظبت کنند به دین مردم لطمه‌ای وارد نشود چراکه در برابر خداوند و مردم باید پاسخگو باشند.

اسلامی در خصوص شناخت دین از سوی اهل فن عنوان کرد: دین اسلام را فقط کارشناسان آن می‌شناسند کسانی که در راه شناخت دین اسلام بسیار مطالعه و تحقیق کرده باشند و افرادی که دست پرورده‌های انگلیس و استکبار بوده و تحت نظر آنها بزرگ شده‌اند قطعا تشخیص دین ندارند و نمی‌توانند نظرات کارشناسانه در حوزه دین بدهند.

وی ابراز امیدواری کرد: متأسفانه برخی مسئولانی که شناختی از دین ندارند و ترویج فرهنگ بی بند و باری را که نتیجه فساد و تباهی برای جامعه به دنبال دارد؛ اشاعه می‌دهند و این چنین اقدامات را با نام امور فرهنگی در جامعه عنوان می‌کنند از صفحه مدیریت در جامعه اسلامی دور بشوند و انقلاب اسلامی جلوی این گونه مدیریت‌ها را بگیرد.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری در ادامه بر شمرد: فرهنگ بیش از دویست تعریف دارد و امروز هر بی بند باری، ابتذال، اشاعه فحشا و ولنگاری را تعبیر می‌کنند به امور فرهنگی در صورتی که این ها تعابیر غلطی از فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی است و فاصله گرفتن از مسیر مستقیم دین اسلام بوده و در نهایت این امور سعادت وجود ندارد.

اسلامی در تأیید خواسته‌های مردم از مسئولان عنوان کرد: مردم ما آنچه که از مسئولان انتظار دارند پیرو اصول دینی و اسلامی بودن است و پیگیر پیاده کردن اصول دینی در جامعه اسلامی هستند.

وی ضمن برشمردن ویژگی‌های دین اسلام عنوان کرد: در دین اسلام به حمد الله شادی، نشاط، رشد، ترقی، استقلال و خود کفایی همه به صورت یکجا وجود دارد و تمام صفات خوب متعلق به دین اسلام است؛ ملت ما دنباله‌رو و پیرو چنین دینی هستند و به دنبال تشیع لندنی نیستند و اسلام آمریکایی را نمی‌خواهند.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری ضمن تأکید بر پیاده شدن اسلام ناب محمدی در جامعه اسلامی افزود: ملت شریف ایران از مسئولان می‌خواهند تا اسلام ناب محمدی را در جامعه اسلامی پیاده کنند و از کج روی و تصمیمات غلط که جامعه را از موازین اسلامی منحرف و به سوی انحطاط می کشاند خودداری کنند.

منبع: فارس

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار