آیت‌الله یزدی: اهداف دیگری پشت پرده ثبت‌نام ۸۰۰ نفر برای مجلس خبرگان وجود دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 87225
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۴ - ۸:۳۹
شاخص : رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: اهداف دیگری پشت پرده ثبت‌نام 800 نفر برای مجلس خبرگان وجود دارد.
شاخص نیوز: به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت الله یزدی صبح امروز در نهمین جلسه هئیت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با کمیسیون های داخلی این مجلس که در دبیرخانه خبرگان در قم برگزار شد، ضمن تبریک ولادت نبی مکرم اسلام(ص) و با اشاره به حضور تکفیری ها در منطقه، اظهار داشت: تکفیری ها به دنبال تضعیف اسلام؛ به خصوص اسلام اصیل گرفته شده از خاندان عصمت و طهارت می باشند.
وی ابراز داشت: امروز اسلام در وضعیت خاصی قرار گرفته که سابقه تاریخی نداشته و از فراز و نشیب های بسیار حساسی عبور کرده است.
رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان این مطلب که دشمنان، اسلام و خاندان عصمت و طهارت را مورد هدف قرار داده اند، خاطرنشان ساخت: متأسفانه دشمنان به دنبال تحریف و تغییر ماهیت اسلام بوده و برای دستیابی به اغراض خود، چهره خشن و آدم کشی را از اسلام عرضه می کنند که مورد نفرت همگان قرار دارد.
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بخش دیگر از سخنان خود به موضوع انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: امیدواریم افرادی که در مجلس آینده شورای اسلامی حضور پیدا می کنند، نسبت به انقلاب و رشد و پیشرفت کشور عنایت داشته باشند.
آیت‌الله یزدی به انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز اشاره و تصریح کرد: کلید جمهوریت و اسلامیت نظام در دست مجلس محترم خبرگان رهبری است و هنگامی که بر اهداف و وظایف این مجلس، دقت می کنیم، مشاهده خواهیم کرد که جمهوریت و اسلامیت در این مجلس وجود دارد؛ به این معنا که مردم هستند که باید اشخاص واجد شرایط عضویت در خبرگان را انتخاب نمایند.
وی با اشاره به اینکه اهداف و وظایف مجلس خبرگان رهبری بر همگان روشن است، بیان داشت: ملت شریف ایران نباید فراموش کنند که مجلس خبرگان رهبری از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد و باید با دقت بر روی اشخاص، رأی خود را به صندوق بیاندازند.
رئیس مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: مهمترین بخش تشکیلاتی نظام جمهوری اسلامی ایران، مجلس خبرگان رهبری است؛ چراکه رهبر از این مجلس تعیین شده و شخص رهبری قوای ثلاثه را تأیید، تنفیذ و هماهنگ کرده و اسلامیت آن را از این طریق تأمین می نمایند.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ابراز داشت: جمهوری بودن این نظام مقدس به مجلس خبرگان رهبری بستگی دارد؛ چراکه تمام مردم در آن دخالت داشته و مهمترین وظیفه ای که تعیین رهبری است، بر عهده این مجلس می باشد.
آیت الله یزدی با بیان این مطلب که قدرت تشخیص فقیه لایق، یکی از شرایط اعضای خبرگان رهبری است، خاطرنشان ساخت: متأسفانه در قانون انتخابات خبرگان، نام نویسی آزاد بوده و خانمی با وضعیت بد حجاب و پوششی نامناسب برای ورود به این مجلس نام نویسی کرده که مضحک است و مسئولان اعلام می کنند که آزادی است و ثبت‌نام اشکالی ندارد.
وی با اشاره به ثبت نام نزدیک به ۸۰۰ نفر در انتخابات مجلس خبرگان رهبری، تصریح کرد: به نظر می رسد اهداف دیگری پشت پرده این ثبت نام ها وجود دارد که باید مراقب بود.
رئیس مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: ملت شریف ایران باید توجه داشته باشند که چه اشخاصی را برای این مجلس انتخاب می کنند؛ چراکه وضعیت حساسی بر این مجلس حاکم است.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: نظارت بر عمل و بقاء شرایط موجود در رهبری، دومین وظیفه مجلس خبرگان رهبری است که کمیسیون مربوطه این مجلس، تحقیقاتی درباره دیدارها، ملاقات ها و سخنان ایشان انجام داده که به بهترین وجه انجام شده و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را با اقتدار کامل رهبری و از فراز و نشیب ها عبور داده اند.
آیت‌الله یزدی ابراز داشت: توصیه ای که به خودم، دوستان و مردم نیز دارم که نباید جامعه را دوقطبی و تکه تکه کرد؛ چراکه جامعه یکسان بوده و مردم انتخاب خود را انجام خواهند داد.
وی با اشاره به وظایف شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها، خاطرنشان ساخت: این شورا وظایف خود را انجام داده و واجدین شرایط را اعلام خواهد کرد؛ اما مردم باید در میان این اشخاص، به شخصی رأی دهند که صلاحیت بالاتری دارد.
رئیس مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: مردم باید از جنبه های گروه گرایی و دسته بندی دوری کرده و رضای خدا، اسلام و آینده کشور را در نظر بگیرند.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بخش دیگر از سخنان خود به کشتار شیعیان مظلوم نیجریه اشاره کرد و گفت: ما این اقدامات دولت نیجریه را محکوم کرده و توجیهات آنان را قابل قبول و پذیرش نمی دانیم.
آیت الله یزدی تصریح کرد: امیدواریم گروه حقیقت یاب برای این حادثه تشکیل شده و مشخص شود که این حرکات تروریستی بر چه اساس و اهدافی انجام شده است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار