موزه تاریخ تمدن جهان اسلام در قزوین احداث می‌‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 134891
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
شهردار قزوین:
شاخص : رئیس مجمع جهانی شهرهای اسلامی با اشاره به اینکه قزوین پایلوت جهانی برای شکوفایی شهری است از احداث موزه تاریخ تمدن جهان اسلام در این شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مسعود نصرتی شهردار قزوین روز گذشته در مراسم تجلیل از جانبازان قطع نخاعی، خانواده شهدا و جانبازان مدافع حرم و جانبازان شهرداری قزوین که با عنوان “بر آستان جانان” در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدالسلطنه برگزار شد، اظهار کرد: این پنجمین سال متوالی است که با فراهم شدن زمینه مناسب توانستیم بار دیگر در خدمت خانواده معظم شهدا و جانبازان سرافراز باشیم.

هوشیارانه در جهت تعیین سرنوش کشور قدم برداریم

وی با اشاره به ایثار و فداکاری خانواده جانبازان، افزود: این برنامه بهانه‌ای برای دیدار و تقدیر از جانبازان و خانواده آن‌ها است و امیدواریم چنین برنامه‌هایی در طول سال به طور مستمر برگزار شود.

نصرتی تصریح کرد: هدف از برگزاری این مراسم تجدید بیعت با انسان‌های بزرگواری است که ایثار و فداکاری را به معنای واقعی به تصویر کشیدند.

شهردار قزوین با اشاره به انتخابات پیش رو، گفت: آحاد جامعه باید با بصیرت و حضور موثر برای تصمیم‌گیری و هدایت کشور برای چهار سال آینده در این اتفاق سرنوشت‌ساز شرکت کنند.

وی اضافه کرد: افرادی که در دو انتخابات یعنی ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر روی کار می‌آیند باید در راستای تصمیم‌گیری و نظارت جدی برای امور شهر و کشور قدم  بردارند و چه بسا سنگ بنای ۴۰ سال آینده کشور در این چهار سال تعیین می‌شود.

قزوین پایلوت جهانی برای شکوفایی شهری است

شهردار قزوین در ادامه به لایحه پایلوت جهانی شدن شهر قزوین اشاره و خاطرنشان کرد: موقعیتی در شهر تاریخی و فرهنگی قزوین رقم خواهد خورد که با تحول بسیار ارزشمند و سازنده در راستای یک حرکت رو به جلو همراه است.

وی ادامه داد: سال‌ها برنامه‌ریزی توام با تلاش و اتحاد مجموعه شورای شهر قزوین و مدیران تاثیرگذار استان توانست در حوزه بین الملل موفقیت بزرگی را نصیب قزوین در بین کشورهای اسلامی گرداند .

نصرتی افزود: علی رغم تلاش کلان‌شهرهای داخلی و خارجی، قزوین به عنوان یک پایلوت جهانی برای شکوفایی شهری انتخاب و برگزیده شد.
شهردار قزوین تاکید کرد: این امر یکی از بهترین افتخارات برای قزوین است تا شهری با پیشینه پرافتخار که در کشور مورد غفلت واقع شده در عرصه بین‌المللی به رقابت بپردازد.

موزه تاریخ تمدن جهان اسلام در قزوین احداث می‌‌شود

رئیس مجمع جهانی شهرهای اسلامی با اشاره به اینکه احداث موزه تاریخ تمدن جهان اسلام نیز به عنوان یکی از برنامه‌های دستیابی به اهداف توسعه پایدار شهری در ژنو به تصویب رسید، گفت: این موزه با همکاری شهرداری، استانداری و وزارت راه و شهرسازی و در ۱٫۵ هکتار از بافت تاریخی شهر و با اختصاص حدود ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه به صورت مشارکتی احداث می‌شود.

نصرتی تصریح کرد: بر اساس سند محلی ۲۱ قرار است محله دیمج پایلوت شود که در این مکان ۹ پروژه اساسی با محوریت موزه تمدن تاریخ جهان اسلام عملیاتی خواهد شد، همچنین ۱۱ اثر تاریخی در این محلات بازآفرینی و احیاء می‌شوند.

این مسئول با اشاره به اینکه فرهنگ، اقتصاد و گردشگری در دیپلماسی و عمران شهری برنامه پنجم و ششم توسعه دنبال می‌شود، گفت: این سه هدف در توسعه پایدار شهری نیز در حال پیگیری است تا با تولید درآمد پایدار در موضوع کسب و کار و اشتغال گام موثری برداشته شود.

وی تصریح کرد:با افتتاح این موزه این ظرفیت در راستای انعقاد تفاهم‌نامه با کشورهای اسلامی فراهم آمده است تا قزوین به عنوان یک پل ارتباطی با تمام کشورهای اسلامی رابطه برقرار نماید و این امر برای ایران ارزشمند است.

نصرتی در خاتمه تاکید کرد: امیدواریم تا قبل از ماه محرم امسال فاز اول این پروژه به مرحله بهره برداری دست یابد و ان شاالله در سال آینده گزارش پیشرفت کار در اختیار همشهریان عزیز قرار گیرد.

انتهای پیام/۱۰۰۵

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار