ابتلاء کارشناس دامپزشکی آبیک به بیماریهای مشترک بین انسان و دام
کد خبر: 112702
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۷
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک عنوان کرد
شاخص : رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک گفت یکی از کارشناسان دامپزشکی شهرستان آبیک مبتلا به بیماری‌مشترک بین انسان و دام ناشی از تماس با حیوانات در حین انجام وظیفه شده است.
 مرتضی یعقوبی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک درگفت وگو با شاخص ، ضمن اعلام ابتلا یکی از پرسنل اداره دامپزشکی شهرستان آبیک به بیماری مشترک بروسلوز(تب مالت)ضمن قدردانی از این همکار دلسوز و خدوم گفت: دامپزشکان، کارشناسان و کاردانهای دامپزشکی در راستای ارایه خدمات بهداشتی به منظور حفظ سلامت دام و ارتقاء سطح بهداشت و سلامت اقشار مختلف جامعه، در معرض ابتلاء به انواع بیماری های مشترک بین انسان و دام و یا صدمات فیزیکی احتمالی می باشند که بارزترین نوع این مخاطرات که با آن مواجه هستند ابتلا به بیماری بروسلوز(تب مالت) و شاربن وشکستگیهای حاصل از برخوردهای ناگهانی حیوانات در حین انجام واکسیناسیون و… است.
 یعقوبی اظهار داشت: تب مالت یکی از بیماری‌های مشترک ببن انسان ودام است که می تواند از طریق تماس با دام آلوده و یا از طریق خوردن فراورده های لبنی آلوده به انسان انتقال یابد.
وی با تاکید بر این که پیشگیری و مبارزه بابیماری بروسلوز در دام‌ها که در انسان با نام تب مالت شناخته می شود، از وظایف مهم این مجموعه می باشد افزود: دامپزشکی با توان مضاعف به طور مستمر و بصورت رایگان با واکسیناسیون دامهای اهلی و خونگیری و آزمایش و حذف دامهای بیمار اقدام به پیشگیری از این بیماری خطر ناک می نماید..
 یعقوبی با تأکید بر این‌که برخی دامداران همکاری لازم برای واکسیناسیون دام‌های خود با دامپزشکی را ندارند، توصیه کرد: دامداران و روستائیان محترم به‌منظور پیشگیری از بروز بیماری و متحمل شدن خسارت ، واکسیناسیون دام را جدی بگیرند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار