ابزار کمک آموزشی نباید نقش معلم را کمرنگ کنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55758
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ - ۷:۰۱
رئیس مرکز نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش:
شاخص : رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مهم‌ترین نهاد در راستای توسعه فرهنگ جامعه آموزش و پرورش است، گفت: معلم مهم‌ترین عنصر این نهاد است و ابزار کمک آموزشی نباید نقش معلم را کمرنگ کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، همایش نخستین نمایشگاه مراکز آموزشی و تجهیزات کمک آموزشی استان قزوین عصر سه‌شنبه با حضور خسرو نظری رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار شد.

رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات با اشاره به جایگاه استان قزوین در زمینه آموزش اظهار کرد: قزوین جایگاه خیلی خوبی به لحاظ فرهنگی و آموزشی دارد.

نظری با بیان اینکه به خود می‌بالم در کشور فرهیختگان زندگی می‌کنم، خاطرنشان کرد: کمتر اهل هنری است که نام ایران را بشنود و در مقابل عظمت و بزرگی سر تعظیم فرود نیاورد.

وی اضافه کرد: قزوین دارای آثار فرهنگی متعددی است و تمدنی عظیم را در دل خود جای داده است.

رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورشتاکید کرد: زمینه‌هایی از تمدن اصیل ایرانی در گذشته موج می‌زند که به ما الهام می‌دهد که اگر گذشتگان ما دارای این تمدن بودند امروزه همه ما نیز باید به عنوان یک نماد؛ مردم و تمدن کهن خود را به دنیا معرفی کنیم.

این مسئول ابراز کرد: آنچه امروز در نمایشگاه مراکز آموزشی و تجهیزات کمک آموزشی عرضه شده حاصل عشق و تلاش تمام کسانی است که در آموزش و پرورش تلاش می‌کنند.

نظری در ادامه افزود: ما باید قدر این مجموعه غنی که از گذشته به این عرصه رسیده را بدانیم و با فرهنگ جدید آن را به نسل جدید معرفی کنیم.

وی آموزش و پرورش را مهم‌ترین نهاد فرهنگی دانست و گفت: تنها کسانی می‌توانند در تاریخ یک کشور و قلب مردم نفوذ کنند که از چنین عشقی برخوردار باشند.

رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات اذعان داشت: تا عشق و علاقه نباشد نمی‌توانیم فردی را به تلاش واداریم که مجموعه غنی را به جامعه معرفی کنیم.

نظری در پایان با بیان اینکه ابزار کمک آموزشی نباید نقش معلم را کمرنگ کنند، یادآور شد: آنچه در این نمایشگاه به عنوان وسایل کمک آموزشی از آن یاد می‌کنیم عنصر اصلی در آموزش نیست و همه این فناوری‌ها نمی‌توانند نقش عنصر اصلی یعنی معلم را داشته باشند و تنها معلم است که می‌تواند این نقش را در توسعه جامعه ایفا کند و ابزارها تنها به معلمان کمک می‌کنند تا فناوری آموزش را به اوج برسانند.

انتهای پیام/۸۰۰/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار