اثرگذاری مثبت شیر مادر بر ضریب هوشی نوزاد
کد خبر: 110944
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۹
در همایش شیر کودک عنوان شد؛
شاخص : متخصص کودکان با اشاره به اثرگذاری مثبت شیر مادر بر ضریب هوشی نوزاد،گفت: شیر مادر دارای اسیدهای چرب، قند لاکتوز، آب و اسید آمینه است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، دکتر الهی متخصص کودکان در همایش شیر مادر که دیروز در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: شیر مادر دارای اسیدهای چرب، قند لاکتوز، آب و اسید آمینه است که بر ضریب هوشی نوزاد اثر دارد.

وی تصریح کرد: شیر مادر فواید زیادی از قبیل کاهش نفخ و گریه های نوزادان در ماه های اول تولد، بهترین وزن گیری و رشد، افزایش بهره هوشی،کاهش عفونت های تنفسی و گوارشی و در نتیجه آرامش در بزرگسالی را به همراه دارد.

وی در ادامه افزود: شیر مادر باعث تقویت عملکرد ریه های نوزاد می شود و از مشکلات تنفسی و تنگی نفس جلوگیری می کند.

دکتر راجی کارشناس مسئول واحد بهداشت خانواده مرکز بهداشت شهید بلندیان هم در این همایش با بیان اینکه نوزاد پروتئین و چربی شیر مادر را بهتر از شیر خشک هضم می کند، اضافه کرد: ترکیبات شیر خشک تا اندازه ای شبیه ترکیبات شیر مادر است، اما مقدار مواد مغذی آن برای همه نوزادان یکسان است در حالی که شیر هر مادری متناسب با نوزاد خودش است.

تغذیه انحصاری با شیرمادر تا ۶ ماهگی، تداوم شیردهی تا ۲ سالگی، مزایای شیر مادر برای شیرخوار و مادر، وضعیت صحیح شیردهی و خطرات استفاده از شیر مصنوعی از دیگر موضوعات ارائه شده این همایش بود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار