ایران جانبی

اجازه نمی‌دهم یک قطره از آب خزر را از ما بگیرند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 194134
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
ظریف در جمع ایرانیان مقیم نروژ:
شاخص : وزیر امور خارجه کشورمان گفت: تا زمانی که زنده و مسئول باشم اجازه نمی‌دهم یک قطره از آب دریای خزر را که حق ماست از ما بگیرند.

به گزارش شاخص،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز (چهارشنبه) به وقت محلی در بدو ورود به اسلو در جمع ایرانیان مقیم نروژ حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

بیشتر بخوانید: ظریف: هیچ ناگفته‌ای در برجام وجود ندارد/ آمریکا خارج از چارچوب رفتار می‌کند 

ظریف گفت: وظیفه ما در وزارت خارجه این است که خدمت کنیم و باری از دوش مردم برداریم، چون ما سر سفره مردم نشستیم. ما حقوقمان را از مردم می‌گیریم، ولی مهمتر این است که قدرتمان را از مردم می‌گیریم. اگر می‌توانم با همکارانم در برابر شش قدرت بزرگ بنشینم و توافقی را مذاکره کنیم که ترامپ می‌گوید بدترین توافق دنیاست به خاطر این است که احساسمان این است که وقتی پشت میز می‌نشینیم ۸۲ میلیون ایرانی پشت سر ما هستند و برای آن‌ها کار می‌کنیم. قدرتی که ۸۲ میلیون ایرانی علیرغم همه سختی‌ها و اختلاف نظر‌ها به ما دادند، با هیچ چیز دیگر قابل مقایسه نیست.

وی افزود: تفاوت دولت‌ها در ایران واقعی است، صوری نیست. کسی نمی‌تواند دولت قبل را با دولت کنونی مقایسه کند، ولی هر دو محترم هستند، چون برآمده از مردم هستند. ممکن است بنده با دولت قبلی اختلاف دیدگاه اساسی داشته باشم، ولی انتخاب مردم است و باید این را بپذیریم.

وزیر خارجه با اشاره به انتقاداتی که در بحث دریای خزر مطرح می‌شود، گفت: با اینکه از من انتقاد می‌کنند، خوشحالم که مردم اینقدر روی دریای خزر حساس هستند. البته آن‌هایی که تبلیغ می‌کنند، دروغ می‌گویند، اطمینان می‌دهم تا زمانی که زنده باشم و مسئول باشم اجازه نمی‌دهم یک قطره از آب دریای خزر را که حق ماست از ما بگیرند.

ظریف در بخش دیگری از اظهاراتش عنوان کرد: آن وقت من متاثر می‌شوم که برخی می‌گویند ایران خلیج فارس را به چین واگذار کرده است، مگر اصلا چنین چیزی در ایران می‌گنجد؟ مگر چنین چیزی برای یک ایرانی ممکن است؟ نباید اجازه دهیم قبح این حرف‌های خلاف ریخته شود.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار