اجرایی شدن طرح‌های اقتصادی روستاهای نمونه قزوین مطابق با طرح آمایش - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 66877
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱:۱۷
مجری طرح اقتصادی کردن روستاهای استان خبر داد
شاخص : مجری طرح اقتصادی کردن روستاهای شاخص استان قزوین گفت: طرح های اقتصادی در روستاهای نمونه استان با طرح آمایش و جامع هماهنگ است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی پورطاهری دیروز در چهارمین جلسه ستاد توسعه سند روستایی با اشاره به اینکه تعدد مالکان اراضی نیازمند ساماندهی است، اظهار کرد: مالکیت اوقافی اراضی و مشکل آب از موانعی است که توسعه روستایی را با مشکل مواجه کرده که باید با کمک مسئولان دستگاه‌های اجرایی و تعامل ویژه در چارچوب قانون جلو رفت.

مجری طرح اقتصادی کردن روستاهای شاخص استان قزوین گفت: تمام طرح های اقتصادی پیشنهادی در روستاهای نمونه استان با طرح آمایش و جامع هماهنگ است و هیچکدام منافاتی با اسناد بالادستی ندارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: طبق سند توسعه روستایی ۲۰ روستای نمونه به عنوان پایلوت انتخاب شده که سه اولویت آن پس از بررسی اجرایی می‌شود.

کریم حبیبی انبوهی مدیرکل دفتر روستایی استانداری قزوین هم در این جلسه بیان کرد: مشارکت مردم در عملیاتی شدن این طرح ها ضرورتی اجتناب ناپذیر است و در طرح های پیشنهادی نیز با نظر مردم مواردی پیشنهاد شده تا منافع مردم تامین شود.

وی یادآور شد: جمعیت روستایی استان قزوین بالغ بر ۳۲۲ هزار و ۷۸۷ نفر با ۹۵ هزار و ۴۷۳ خانوار است که با اجرای این طرح ها می تواتیم ضمن جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها زمینه افزایش تولید و کسب درآمدهای پایدار برای ساکنان این مناطق را فراهم کنیم.

همچنین در این جلسه پیرامون سند توسعه روستایی توانمندی‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری روستاهای رزجرد، بکندی و کلج شهرستان قزوین، ایجاد منطقه گردشگری شامل اماکن اقامتی و تفریحی در روستاهای رزجرد و یکپارچه سازی اراضی کشاورزی و راه‌اندازی واحدهای فراوری زیتون در روستاهای بکندی و کلج مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار