اجرایی شدن طرح نذر خون ویژه ماه محرم در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 76036
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۳۵
مدیر عامل انتقال خون استان خبر داد
شاخص : مدیر عامل سازمان انتقال خون استان قزوین از اجرايي شدن طرح نذر خون ویژه ماه محرم با شعار«تصمیم آگاهانه با اهداء مسئولانه» در استان خبر داد.

محمد حسین برادران صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از اجرایی شدن طرح نذر خون ویژه ماه محرم با شعار«تصمیم آگاهانه با اهداء مسئولانه» در استان قزوین خبر داد و اظهار کرد: این طرح در ماه محرم و صفر فرصت مناسبی را برای اهدا کنندگان خون به ویژه بار اولی ها فراهم می کند.

مدیر عامل سازمان انتقال خون استان قزوین تصریح کرد: این اقدام با رویکرد استفاده صحیح از ظرفیت های فرهنگی مردم با هدف پیوستن به صف داوطلبان اهدای خون در ماه محرم و صفر انجام می شود.

این مسئول برادران با اشاره به فرارسیدن ایام سوگواری سرور شهیدان امام حسین (ع) افزود: در این طرح به منظور فرهنگ سازی مناسب، نوبت دهی نذر خون و ثبت نام از نذر کنندگان خون در پایگاه ها و هیئت های مذهبی انجام می شود.

برادران با تاکید بر اینکه داوطلبان و عزداران حسینی اهدای خون خود را به روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی موکول نکنند، خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح اهدای خون به مسیر منطقی و صحیح هدایت می شود.

وی در انتها با اعلام اینکه سال گذشته در تاسوعا و عاشورای حسینی ۸۶۵ نفر خون اهدا کردند، افزود: مراکز فعال خونگیری در تاسوعا و عاشورای حسینی از ساعت ۸ تا ۲۴ پذیرای اهداء کنندگان خون است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار