اجرایی نشدن ۶۰۰ حکم تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 63232
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۸
معاون عمرانی استاندار خبر داد
شاخص : معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: تاکنون بیش از ۶۰۰ حکم تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز اجرا نشده است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، منوچهر حبیبی در جلسه بررسی وضعیت زمین خواری، اظهار کرد: دولت در مقابله با پدیده ساخت و ساز غیر مجاز جدی است اما لازم است موانع کار بررسی شود.

معاون عمرانی استاندار قزوین اعلام کرد: تاکنون بیش از ۶۰۰ حکم تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز به دلایل مختلف اجرا نشده که با همکاری دستگاه قضایی و سایر نهادها برای اجرای آن باید اقدام شود.

این مسئول تصریح کرد: تاکنون یک هزار تقاضا برای ساخت باغ ویلا دریافت شده که باید ضوابط آن از جمله مساحت یک هزار و ۵۰۰ تا دو هزار متری برای باغها و داشتن درختان سن بالا در بررسی ها مورد توجه قرار گیرد.

حبیبی بیان کرد: باید چند منطقه برای ساخت باغ ویلا پیش بینی شود تا بتوانیم برخی سرمایه گذاران که به شمال می روند را در مناطق خوش آب و هوای قزوین جذب کنیم تا با رعایت چارچوب هخای زیست محیطی باغ ویلا ساخته شود.

وی در ادامه افزود: پنج نقطه در قزوین برای توسعه باغ ویلا شناسایی شده که باید نظر کارشناسی هم در آن لحاظ شود و در خصوص قلع و قمع آراء صادره در تخریب ساخت و ساز غیرمجاز هم پیگیری لازم صورت گیرد تا با رعایت قانون بتوان نیازهای منطقه را پاسخ داد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار