اجرای برنامه‌های متنوع در نمایشگاه رسم پروانگی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 176734
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۸:۵۸
رییس سازمان بسیج هنرمندان عنوان کرد:
شاخص : رییس سازمان بسیج هنرمندان گفت: نمایشگاه به رسم پروانگی نمایشگاهی از جنس دفاع مقدس بود که قسمت‌هایی از ماکت خرمشهر، کربلای 5 شلمچه و نمونه‌هایی از ایثارگری شهدا در مناطق عملیاتی و تفحص را به نمایش می‌گذارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محسن کریمی رییس سازمان بسیج هنرمندان قزوین در حاشیه بازدید اصحاب رسانه از نمایشگاه رسم پروانگی که پیش از ظهر امروزدر محل نمایشگاه  بین‌المللی قزوین انجام شد، اظهار کرد: جلسات متعددی برای برگزاری کنگره ملی شهدا که از سال گذشته کلید خورد که بنا شد به یک محیط تربیتی و فرهنگی تبدیل شود تا حال و هوای استان را تحت تاثیر قرار دهد.

وی افزود: باتوجه به اینکه الویت ما نسل جوان و نوجوان هستند بنا شد تا نمایشگاهی که ارائه می‌شود علاوه بر نمایش با ابزارهای مختلف فرهنگی، روایت‌گری و موضوعات نمایشی بتوانیم ارزش‌های دفاع مقدس و نقش استان در جنگ را به نسل جدید معرفی کنیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: نمایشگاه به رسم پروانگی نمایشگاهی از جنس دفاع مقدس بود که قسمت‌هایی از ماکت خرمشهر، کربلای ۵ شلمچه و نمونه‌هایی از ایثارگری شهدا در مناطق عملیاتی و تفحص را به نمایش می‌گذارد.

رییس سازمان بسیج هنرمندان قزوین تشریح کرد:در این نمایشگاه از ابتدای جنگ، نقش مردم استان قزوین در پشتیبانی جنگ، اهدای کمک‌ها و ایثارگری‌های جوانان نشان داده شد تا به نقطه ایستگاه صلواتی رسیدیم که یادآور ایستگاه حسینی زمان جنگ بود.

کریمی ابراز کرد: از ایستگاه صلواتی بازدیدکنندگان را به سمت پل معلق خرمشهر حرکت می‌دهیم و نمونه‌ای از جنایت وحشیانه عراقی‌ها، تخریب منازل مردم و اموال  مردم را نمایش می‌دهیم به طوریکه آن زمان خرمشهر را به یک پادگان نظامی تبدیل کرده بودند و ماشین‌های مردم به صورت عمودی استوار می‍‌کردند تا نتوانیم نیروهای خود را از طریق هوا نیرو در  ایستگاه خرمشهر پیاده کنیم.

وی افزود: در این نمایشگاه سعی شد تا جلوه‌هایی از هیمنه و ابهت جانایت دشمن را زمانی که می‌گوییم خرمشهر سقوط کرد و مورد تجاوز وحشیانه ددشمن قرار گرفت به نمایش گذاشته شود.

این مسئول ادامه داد: سنگر طلاب  که نماد تبلیغات زمان جنگ را در گوشه‌های خط مقدم به نمایش می گذاشت، سنگرسازان بی سنگر، نقس ارتش، جهاد را در ماکت خرمشهر آوردیم که نشان دهیم همه در بحران جنگ فعال بودند.

کریمی اضافه کرد: اکیپی از فعالان بسیج هنرمندان در نمایشگاه حضور دارند که صحنه به صحنه با بچه ها، دانش آموزان و بازدیدکنندگان روایت گری می‌کنند.

رییس سازمان بسیج هنرمندان قزوین عنوان کرد: از قسمت خرمشهر و شلمچه که می‌گذریم نمادهایی از ۱۸۰ شهید جاویدالاثراستان قزوین و ۱۷۵ شهدی غواص آماده شده و لاله گونه به نمایش گذاشته می‌شود.

وی اشاره داشت: در انتهای نمایشگاه دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران که به برکت خون شهدا به دست آمده به نمایش گذاشته می‌شود.

کریمی گفت: شهیدان تهرانی مقدم، شهدای عزیز پدافندهوایی، شهدای هوا فضا و شهدایی که در زمان دفاع مقدس در قسمت‌های مختلف توپخانه حضور داشتند امروز باعث شدند ما افتخار صنایع موشکی را داشته باشیم.

این مسئول اذعان داشت: یک ماکت دقیق از موشک ذوالفقار در حیاط نمایشگاه‌های استان مستقر شده و دستاوردهای هسته‌ای هم تا ۲ روز آینده آماده بازدید خواهند شد تا پذیرای مردم شریف استان قرار گیرند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار