اجرای بیش از 70 عنوان برنامه همزمان با هفته نیروی انتظامی در قزوین
کد خبر: 114887
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۵ - ۶:۱۶
رییس ستاد برگزاری هفته ناجا خبرداد:
شاخص : رییس ستاد برگزاری هفته ناجا از اجرای بیش از 70 عنوان برنامه همزمان با هفته نیروی انتظامی در قزوین خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، رضا فاضل‌نیا معاون هماهنگ کننده فرماندهی نیروی انتظامی استان قزوین پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان برگزار شد، با اشاره به شعار هفته ناجا “همه با هم برای امنیت و آرامش” اظهار کرد: هفته نیروی انتظامی از نهم مهرماه آغاز  و بیش از ۷۰ برنامه اصلی و فرعی از سوی ناجای کشور به مراکز استان‌ها ابلاغ و برای هر روز یک شعار مناسب در نظر گرفته شده است.

این مسوول با اشاره به “جامعه ایمانی، ارزش‌های اخلاقی، عزت حسینی” به عنوان اولین شعار آغاز هفته ناجا عنوان کرد: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و تجدید پیمان با فرماندهی کل قوا، شرکت گسترده در نماز جمعه و سخنرانی سردار محمودی پیش از خطبه‌ها و کوهپیمایی خانوادگی کارکنان نیروی انتظامی از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این روز است.

فاضل‌نیا با بیان اینکه دیدار با خانواده‌های شهدا و جانبازان در طول هفته همواره برقرار است، بیان کرد: شعار دومین روز ” حرفه گرایی، دانش‌بنیانی و کارآمدی” است که در این روز صبحگاه مشترک نیروی انتظامی با ارتش، بسیج و سپاه برگزار که بعد از آن نیز مراسم تجلیل از خانواده شهدا و افتتاحیه ساختمان وظیفه عمومی را خواهیم داشت.

وی با اشاره به نشست هم اندیشی ائمه جماعات با نیروی انتظامی ابراز کرد: نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد و افتتاحیه برنامه‌های ورزشی نیز صورت می‌گیرد.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی نیروی انتظامی استان قزوین با اشاره به ” قانون گرایی، مشارکت عمومی و انضباط اجتماعی ” به عنوان شعار سومین روز  هفته ناجا تشریح کرد: نشست هم اندیشی با کارشناسان امور دینی و مداحان، همایش طلایه داران فرهنگ ترافیک، برگزاری همایش و نشست با راهوران محله و تقدیر نمونه‌های ترافیکی از برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این روز است.

این مسوول با اشاره به بازدید دانش‌آموزان از مراکز کنترل ترافیک گفت: ” آموزش همگانی، ارتباط مردمی و امنیت پایدار ” شعار چهارمین روز است که دیدار مردمی با سردار محمودی در ساختمان ۱۹۷ و حضور کارکنان نیروی انتظامی در سازمان انتقال خون و اهدای خون برگزار خواهد شد.

فاضل‌نیا از افتتاح پاسگاه نیروی انتظامی در آقابابا کیلومتر ۲۵ جاده قدیم قزوین –رشت در چهارمین روز از هفته ناجا خبر داد و گفت: با توجه به وجود جمعیت و درخواست چارت سازمانی این مکان در چهارمین روز هفته نیروی انتظامی افتتاح خواهد شد.

وی اضافه کرد: شعار ” پیشگیری اجتماعی، اقتدار و توانمندی، آرامش عمومی”  برای پنجمین روز در نظر گرفته شده نشست علمی و تخصصی با موضوع فضای مجازی در دانشگاه پیام نور با حضور محققان و اندیشمندان را خواهیم داشت.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی نیروی انتظامی استان قزوین  در ادامه گفت: با توجه به اینکه مرکز ۱۹۷ در مسیر تردد و ترافیک شهری بود به جنب ساختمان معاونت اجتماعی استان انتقال دادیم تا هم به مرکز نزدیک شود و هم از ترافیک شهری کاسته شود.

رییس ستاد برگزاری هفته ناجا  بیان کرد: در طول هفته نیروی انتظامی برنامه زنده تلویزیونی با حضور روسای نیروی انتظامی، پلیس راهور، فتا و … برنامه ریزی شده است.

وی با اشاره به ” مردمداری، رافت و مهربانی، سرمایه اجتماعی” و  ” فضائل اخلاقی، ایثار گری جهاد و شهادت” به عنوان شعار روز ششم و هفتم اظهار کرد: برگزاری مسابقات ورزشی در بوستان ملت و اهدای جوایز به برندگان، قرائت پیام مهر در یکی از مدارس استان همزمان با سراسر کشور، گردهمایی و نشست تخصصی و هم اندیشی کلانتری ها و مراکز مختلف پلیس، کوهپیمایی کارکنان نیروی انتظامی، بحث هم اندیشی با مسوولان قضایی، غبارروبی مزار شهدا و برگزاری دعای کمیل از برنامه‌های برنامه ریزی شده برای این روزها بود.

فاضل‌نیا اضافه کرد: با توجه به اهمیت موضوع اعتیاد در طول هفته نیروی انتظامی چند برنامه با این محوریت در نظر گرفته شده تا پلیس بتواند به نوعی سهم خود را ادا و پیشگیری لازم به عمل آید.

این مسوول با بیان اینکه تامین امنیت  فقط وظیفه نهادهای امنیتی و انضباطی نیست، اظهار کرد: همه دستگاه‌ها و نهادها با مشارکت مردم باید برای امنیت مطلوب تلاش کنند.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی نیروی انتظامی استان قزوین در ادامه گفت: امنیت اجتماعی از طریق مردم و برای مردم برقرار می‌شود لذا برای برقراری نظم و انسجام اجتماعی، پیشگیری از وقوع جرائم و ایجاد اعتماد بین مردم و مسوولین این فضا باید  ایجاد شود.

رییس ستاد برگزاری هفته ناجا اضافه کرد: برخلاف بسیاری از کشورها که برنامه ریزی آن‌ها تهدید محور است کشور ما جامعه محور بوده که باید آموزش و تعامل و همیاری با پلیس حاصل شود.

وی در انتها افزود: مشارکت در برقراری امنیت یکی از مصادیق مشارکت در توسعه  ملی تلقی می‌شود و همه دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی و آموزشی بویژه رسانه و آموزش و پرورش باید نقش خود را در برقراری امنیت ایفا کنند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار