اجرای تئاترهای خیابانی در راستای حمایت از کودکان کار - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 105156
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۶:۰۱
به همت خیرین خنده بنفش انجام می‌گیرد:
شاخص : عضو هیئت مدیره خیرین خنده بنفش با بیان اینکه اجرای این طرح با هدف ایجاد حس مسئولیت در مردم نسبت به کودکان کار است، گفت: در سه نقطه از شهر 2 تئاتر مختلف به صورت پانتومیم و بدون کلام در جهت حمایت از کودکان کار اجرا خواهد شد.

آرزو شامحمدی یکی از اعضای هیئت مدیره خیرین خنده بنفش در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، در خصوص اجرای تئاتر خیابانی ۲۳ خردادماه مصادف با روز جهانی منع کار کودک، اظهار کرد: گروه خیرین خنده بنفش با همکاری موسسه مهرعلی جهت فرهنگسازی رفتار مناسب با کودکان کار و منع برخورد خشونت آمیز با آن‌ها تصمیم دارد از ساعت ۶ تا ۸عصر امروز با پخش فرفره و بادکنک به حمایت از این بچه‌ها در سطح شهر فعالیت کند.

وی افزود: حدود ۳هزار فرفره و ۲ هزار بادکنک برای این کار در نظر گرفته شده که توسط بچه‌های کار در خیابان‌هایقزوین بین مردم توزیع می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه اجرای این طرح با هدف ایجاد حس مسئولیت در مردم نسبت به کودکان کار است، خاطرنشان کرد: در سه نقطه از شهر ۲ تئاتر مختلف به صورت پانتومیم و بدون کلام در جهت حمایت از کودکان کار اجرا خواهد شد.

شامحمدی عنوان کرد: ساعات برگزاری تئاترها ۲۰:۳۰ در مجتمع ناروند، ۲۱:۳۰در پارک الغدیر و از ساعت ۲۲ به بعد در پارک دالفک خواهد بود.

وی تشریح کرد: موسسه مهر علی حدود ۴ سال است که در زمینه تحصیل بچه‌های کار با واگذاری مدرسه‌ای در شیفت بعدازظهر به صورت رایگان و بدون حمایت از ارگان دولتی خدمات لازم به بچه‌ها ارائه می‌دهد.

عضو هیئت مدیره خیرین خنده بنفش اضافه کرد: گروه خیرین خنده بنفش حدود ۲ سال است که به طور خودجوش جهت شادی افراد محروم ، سالمندان، شیرخوارگاه، بچه‌های کار و معلول در شهر قزوین فعالیت دارد که با یادآوری سنت‌های مختلف برای این اقشار نشاطرا به ارمغان می‌آورد.

شامحمدی در ادامه گفت: برگزاری جشن در اعیاد مختلف مانند شب یلدا و جشن پایان فارغ‌التحصیل برای بچه‌هایی که شاید نتواند در مدرسه یا محیط زندگیشان داشته باشند از این نوع فعالیت‌ها می باشد.

وی با اشاره به بازسازی محل اقامتگاه کودکان کار به عنوان فعالیت دیگر این مجموعه بیان کرد: بازسازی خانه امام حسن (ع) که منزل ۲۱ کودک بی‌سرپناه بود از اقدامات این مجموعه است.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار