اجرای دستورات صادره در خصوص جلب محکومین جدی گرفته شود
کد خبر: 115771
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۱۴
دادستان عمومی و انقلاب قزوین:
شاخص : دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: اجرای احکام و دستورات صادره در خصوص جلب محکومین را باید جدی گرفت چراکه امروز بسیاری از احکام سارقین صادر شده اما هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی دادستان عمومی و انقلاب قزوین پیش از ظهر امروز در همایش گرامیداشت هفته نیروی انتظامی که در سالن اجتماعات دادگستری کل استان قزوین برگزار شد، با بیان اینکه نیروی انتظامی از عملکرد مطلوب و راضیت بخشی برخوردار است، اظهار کرد: رتبه استان قزوین در بحث نیروی انتظامی به تبع سیاست‌های کلی کشور و سعی و کوشش نیروهای این حوزه، از میانگین کشوری هم بالاتر رفته است.

وی با اشاره به پیشرفت حوزه‌های اجتماعی و خدماتی نیروی انتظامی، افزود: همچنان راه زیادی برای رسیدن به هدف اصلی و وضعیت مطلوب باقی مانده است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین تصریح کرد: دستگاه قضاء بیشترین ارتباط را بدون هیچ مشکلی با نیروی انتظامی دارد که این فرصتی برای انجام ماموریت‌های ذاتی ما در دستگاه قضایی است.

صادقی نیارکی در ادامه گفت: امروز یک نیروی توانمند، مقتدر، با انگیزه و منضبطی به نام نیروی انتظامی در استان وجود دارد که منتظر صدور دستور از سوی دستگاه قضایی هستند تا به طور مطلوب به آن عمل کنند.

وی عنوان کرد: دستگاه قضاء هم باید زمینه انگیزه نیروهای انتظامی را فراهم کند و این برنامه را در دستور کار خود داریم.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی را جزء خانواده دستگاه قضایی می‌دانیم و اگر این ابزار را مورد توجه و حمایت قرار ندهیم چه کسی دستورات ما را اجرا خواهد کرد؟

صادقی نیارکی بیان کرد: هم دستگاه قضاء و هم نیروی انتظامی باید پایبند به قانون باشند چراکه خارج از مسیر قانون توفیقی حاصل نمی‌شود و اگر ضعفی هم وجود دارد باید رفع کنیم.

وی افزود: کارگروه مشترک بین نیروی انتظامی و دستگاه قضاء استان حدود ۴ سال است که با محوریت جرائم خشن شکل گرفته و همچنان ادامه دارد که بسیاری از مشکلات نیروی انتظامی و دستگاه قضا در آن حل و فصل می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین با بیان اینکه جای چنین کارگروهی در استان‌های دیگر خالی است، گفت: نتایج خوبی از این کارگروه گرفته‌ایم و ۸۰ درصد موضاعات مطرح شده در آن منجر به نتیجه می‌شود.

صادقی نیارکی تاکید کرد: اهمیت اجرای احکام بر کسی پوشیده نیست؛ اگر در اجرای رای صادره از سوی دستگاه قضاء تعلل شود خسارات جبران ناپذیری به جامعه وارد می‌شود.

وی ادامه داد:اجرای احکام و دستورات صادره در خصوص جلب محکومین را باید جدی گرفت چراکه امروز بسیاری از سارقین که احکام آن‌ها صادر شده هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: از پلیس‌های تخصصی و روسای کلانتری‌ها درخواست می‌کنیم به موضوع اجرای احکام اهمیت دهند چراکه حاصل زحمات شبانه روز نیروی انتظامی و دستگاه قضایی است.

صادقی نیارکی در پایان گفت: در حوزه اجرای احکام رویکردی جدید نیازمند هستیم زیرا بسیاری از آن‌ها با روش‌های متعارف حل شدنی نیست.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار