اجرای طرح ترافیکی پلیس راهور در آستانه بازگشایی مدارس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 146512
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱:۴۱
رییس پلیس راهور استان قزوین خبر داد
شاخص : رییس پلیس راهور استان قزوین گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید برنامه‌ریزی‌های لازم با دستگاه‌‌های متولی برای تسهیل ترافیک و جلوگیری از گره‌های ترافیکی انجام شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سرهنگ مهدی محمدی رییس پلیس راهور استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات این اداره برگزار شد، با اشاره به اجرای طرح‌های ویژه بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها اظهارکرد:همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید برنامه‌ریزی‌های لازم با دستگاه‌‌های متولی برای تسهیل تردد و جلوگیری از گره‌های ترافیکی انجام شده است.

وی با بیان اینکه ارتقاء نظم در تردد دانش‌آموزان در جهت ایجاد امنیت از اولویت‌های پلیس راهور است، افزود:هماهنگی‌های لازم با آموزش و پرورش، شهرداری، اتوبوس‌رانی و تاکسی‌رانی انجام شده است.

وی ادامه داد: پلیس نیز در تلاش است تا با استقرار ۵۰ تیم خودرو و موتوسوار و ۵۰ تیم پیاده نسبت به روانسازی ترافیک اقدام نماید.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه طرح پلیس راهور تا پایان سال ادامه دارد تصریح کرد: طرح‌های پلیس راهورنظیر برخورد با توقف‌های دوبله در سطح معابر، استفاده از تلفن همراه و تجاوز به گذرگاه عابر پیاده خواهد بود.

محمدی ابراز کرد: سال گذشته به منظور ارتقاء فرهنگ ترافیک نیز ۱۴ هزار فرهنگیار پلیس، ۱۶۰پلیس مدرسه و ۱۷۰ هزار همیار پلیس ساماندهی شدند که امسال آموزش‌های لازم برای همین تعداد صورت گرفته است.

رییس پلیس راهور استان قزوین بیان کرد: هماهنگی‌های لازم با سازمان تاکسی‌رانی و اتوبوس‌رانی انجام شده که از خودروهای ایمن برای تردد دانش‌ـآموزان استفاده شود.

وی اضافه کرد: رانندگان خودروهای سرویس مدارس باید خودروی خود را از نظر فنی و تجهیزات کنترل کنند تا کارت سرویس برای آن‌ها صادر شود.

محمدی اذعان داشت: سازمان تاکسی رانی ۱۴۰۰ تاکسی برای سرویس مدارس ساماندهی کرده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه هرگونه عملیات عمرانی در سطح شهر تا نیمه مهرماه ممنوع است، گفت: هماهنگی‌های لازم با شورای ترافیک نسبت به رفع نواقص تابلوهای راهنمایی رانندگی، خطوط عابر و تکمیل روشنایی در مسیر مراکز آموزشی انجام شده است.

وی در پایان توصیه کرد: دانش‌آموزان هنگام عبور از عرض خیابان از گذرگاه یا پل عابر استفاده کنند.
انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار