اجرای طرح قاضی مدرسه در ۴۷ مدرسه قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 81424
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۰
ماه آينده صورت مي‌گيرد؛
شاخص : معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: در راستاي آشنايي دانش آموزان با جرائم و رفتارهای مجرمانه طرح قاضي مدرسه در 47 مدرسه قزوين اجرايي مي‌شود.

عین‌الله صادقی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اعلام اینکه طرح قاضی مدرسه در ۴۷ مدرسه استان قزوین اجرا می شود، بیان کرد: اقدامات پیشگیرانه در حوزه جرائم مربوط به نوجوانان و جوانان و همچنین استفاده از ظرفیت علمی قضات در این گونه اقدامات با توجه به رویکرد آگاه سازی گروه های سنی بسیار ضروری است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین عنوان کرد: این طرح در راستای آشنایی دانش آموزان با جرائم و رفتارهای مجرمانه، آگاه سازی از خطرات بزه دیدگی، مسئولیت پذیری و قانون مداری اجرایی می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه اجرای طرح قاضی مدرسه آذر ماه آغاز می شود، افزود: در این طرح کارشناسانی از دادگستری و نیروی انتظامی در مدارس حضور می یابند و به بحث درباره آسیب های اجتماعی، آثار وقوع جرم و مسائل حقوقی آنها برای دانش آموزان می پردازند.

صادقی آسیب های اولویتی مدارس استان را مصرف سیگار و قلیان، اعتیاد والدین و در نتیجه بدرفتاری های آنها با فرزندان خود برشمرد و گفت: این طرح در سه مرحله مجزا برای دانش آموزان، اولیاء و فرهنگیان اجرا خواهد شد.

طرح قاضی مدرسه نخستین بار سال گذشته در استان قزوین اجرا شد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار