Iranjb.ir

اجرای طرح قاضی مدرسه در ۴۷ مدرسه قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 81424
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۰
ماه آينده صورت مي‌گيرد؛
شاخص : معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: در راستاي آشنايي دانش آموزان با جرائم و رفتارهای مجرمانه طرح قاضي مدرسه در 47 مدرسه قزوين اجرايي مي‌شود.
۸۱۵۳۶۲۵۲-۶۳۲۶۷۵۵

عین‌الله صادقی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اعلام اینکه طرح قاضی مدرسه در ۴۷ مدرسه استان قزوین اجرا می شود، بیان کرد: اقدامات پیشگیرانه در حوزه جرائم مربوط به نوجوانان و جوانان و همچنین استفاده از ظرفیت علمی قضات در این گونه اقدامات با توجه به رویکرد آگاه سازی گروه های سنی بسیار ضروری است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین عنوان کرد: این طرح در راستای آشنایی دانش آموزان با جرائم و رفتارهای مجرمانه، آگاه سازی از خطرات بزه دیدگی، مسئولیت پذیری و قانون مداری اجرایی می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه اجرای طرح قاضی مدرسه آذر ماه آغاز می شود، افزود: در این طرح کارشناسانی از دادگستری و نیروی انتظامی در مدارس حضور می یابند و به بحث درباره آسیب های اجتماعی، آثار وقوع جرم و مسائل حقوقی آنها برای دانش آموزان می پردازند.

صادقی آسیب های اولویتی مدارس استان را مصرف سیگار و قلیان، اعتیاد والدین و در نتیجه بدرفتاری های آنها با فرزندان خود برشمرد و گفت: این طرح در سه مرحله مجزا برای دانش آموزان، اولیاء و فرهنگیان اجرا خواهد شد.

طرح قاضی مدرسه نخستین بار سال گذشته در استان قزوین اجرا شد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار