اجرای طرح وارنیش فلوراید دندان برای 115 هزار دانش آموز قزوینی
کد خبر: 114783
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۵
کارشناس مسئول بهداشت دهان و دندان استان خبر داد:
شاخص : کارشناس مسئول بهداشت دهان و دندان مرکز بهداشت استان قزوین گفت: 115 هزار دانش آموز استان امسال تحت پوشش طرح وارنیش فلوراید دندان قرار خواهند گرفت.

اکبر یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از آغاز اجرای طرح وارنیش فلوراید خبر داد و اعلام کرد: ۱۱۵ هزار دانش آموز استان امسال تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.

کارشناس مسئول بهداشت دهان و دندان مرکز بهداشت استان قزوین با اشاره به اینکه مشکلات پوسیدگی دندان‌ها در بزرگسالان به صورت تدریجی از زمان کودکی شکل می‌گیرد، گفت: فلورایدتراپی یکی از روش‌های مناسب جهت پیشگیری و کاهش پوسیدگی در دندان کودکان است.

این مسئول با بیان اینکه وارنیش فلوراید در ۶ ماه اول و دوم سال طی دو مرحله برای کودکان سه تا ۱۴ سال به صورت نوبتی انجام می شود، افزود: وارنیش فلوراید ماده نیمه مایع، چسبنده و حاوی فلوراید است که با تماس با سطح دندان به تدریج فلوراید آزاد می کند.

یوسفی با اعلام اینکه هر کودک ۶ ساله ایرانی به طور متوسط با پنج دندان پوسیده وارد مدرسه می شود، تصریح کرد: وارنیش فلوراید، پوسیدگی دندان ها را از ۲۵ تا ۷۵ درصد کاهش می دهد فلوراید یک ماده طبیعی است که در ساختمان دندان نفوذ کرده و باعث افزایش مقاومت دندان ها در برابر پوسیدگی می شود.

وی خاطرنشان کرد: ارائه خدمات وارنیش فلوراید برای کودکان سه تا ۱۴ ساله استان بوده و از اول مهرماه نیز آغاز شده است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار