اجرای عملیات انتقال آب سد طالقان به قزوین از دی ماه
کد خبر: 119082
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸
استاندار اعلام کرد
شاخص : استاندار قزوین گفت: براساس برنامه‌ریزی‌ها از ابتدای دی ماه عملیات اجرایی انتقال آب سد طالقان به قزوین آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فریدون همتی روز گذشته در بازدید از سد انحرافی و مخزن ۱۸۰هزار متر مکعبی زیاران اظهار کرد: بعد از سفر هیات دولت روند اجرای مصوبه انتقال آب سد طالقان به صورت جدی با همکاری بخش خصوصی آغاز و در حال پیگیری است.

استاندار قزوین در ادامه با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی‌ها از ابتدای دی ماه عملیات اجرایی این طرح آغاز خواهد شد، تصریح کرد: اجرای این طرح ضمن تامین آب مورد نیاز مردم موجب تقویت منایع زیرزمینی دشت قزوین می شود.

این مسوول انتقال آب سد طالقان را یکی از طرح های استراتژیک و حیاتی استان دانست و افزود: با اجرای این طرح آب آشامیدنی ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستای استان تامین خواهد شد.

همتی عنوان کرد: در این پروژه به ۲ تصفیه خانه جدید، مخازن ذخیره آب و همچنین احداث خط لوله انتقال آب به طول حدود ۹۰ کیلومتر اصلی تا شهرستان تاکستان نیاز است که این طرح ظرف مدت ۲ سال به بهره برداری برسد.

وی یادآور شد: این پروژه ۶۴۰ میلیارد تومان منابع نیاز دارد که توسط بخش خصوصی اجرایی می‌شود و بازگشت این منابع برای دولت بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار