اجرای فرایض دینی و احکام قرآن کریم راه رسیدن به سعادت دنیوی و آمرزش الهی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 57937
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۴:۲۶

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: چنانچه بخواهیم زندگی ما و تمام افراد جامعه پربرکت بوده و غرق در آمرزش الهی باشد، باید اجرای فرایض دینی و احکام نقل شده در قرآن کریم را سرلوحه زندگی خویش قرار دهیم.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان قزوین بعد از ظهر روز چهارشنبه در نشست “قزوین، شهر مینودری” که در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد، گفت: تمام پیامبران الهی از جانب خوادند متعال دارای معجزاتی بوده‌اند که معجزه حضرت محمد (ص) به عنوان خاتم پیغمبران عالم کتاب آسمانی قرآن بوده است.
وی ادامه داد: به کاربردن بیش از ۳۳۰ مرتبه کلمه کتاب و مشتقات آن به وضوح نشان دهنده اهمیت جایگاه مطالعه و کتاب‌خوانی در اسلام است.
امام جمعه شهر قزوین افزود: قرآن به عنوان جامع‌ترین و کامل‌ترین کتاب در دنیا با همت امامان و توجه ویژه خداوند متعال بدون کوچکترین آسیب و دستکاری در اختیار همه مردم اعم از مسلمان و غیر مسلمان قرار دارد که می توانند با تفکر در آیات آن به بسیاری از سوالات و شبهات خود پاسخ دهند.

عابدینی فعالان فرهنگی را دارای جایگاه مهم و حیاتی دانست و گفت: چنانچه بخواهیم زندگی ما و تمام افراد جامعه پربرکت بوده و غرق در آمرزش الهی باشد، باید اجرای فرایض دینی و احکام نقل شده در قرآن کریم را سرلوحه کار خویش قرار دهیم.

وی با تاکید بر اهمیت درک جایگاه قرآن کریم به عنوان کتابی آسمانی که دربردارنده آیات حق تعالی است، اظهار کرد: قرآن در جایگاهی بسیار رفیع‌تر از کتاب‌های منتشر شده در جهان قرار دارد و شامل آیاتی است که دربردارنده سخنان خداوند متعال و نشان‌دهنده مسیر سعادت است.

نماینده ولی فقیه در استان، قرآن را کتابی در جهت هدایت بشریت به سوی سعادت دنیوی و اخروی دانست و تصریح کرد: در کتاب آسمانی ما مسلمانان، مباحث علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و مذهبی و هزاران مسئله دیگر که در ارتباط با سعادت و کمال انسان‌هاست عنوان شده و تمام مسائل روز جامعه را در خود جای داده است.

انتهای پیام/۲۰۰/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار