اجرای وصیتنامه گشوده‌نشده هاشمی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 150932
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
شاخص : این روز‌ها بار دیگر موضوع وصیتنامه آیت‌ا... هاشمی که فرزندان از محل آن اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند مطرح شده و پاسخ این سوال که وصیتنامه سوم آیت‌ا... هاشمی کجاست، به مثابه یک راز است.

به گزارش شاخص نیوز؛ یاسمین طالقانی طی گزارشی در روزنامه آرمان امروز با عنوان اجزای وصیت نامه گشوده نشده نوشت: محسن و یاسر هاشمی در سومین کنگره و مجمع عمومی حزب مردمی اصلاحات که مراسم یادبود سردار صبر و صلح آیت‌ا… هاشمی رفسنجانی (ره) بود حضور پیدا کردند. این روز‌ها بار دیگر موضوع وصیتنامه آیت‌ا… هاشمی که فرزندان از محل آن اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند مطرح شده و پاسخ این سوال که وصیتنامه سوم آیت‌ا… هاشمی کجاست، به مثابه یک راز است، اما اگر کمی به رفتارهای پسر ارشد آیت‌ا… هاشمی دقت شود این نتیجه حاصل خواهد شد که او بدون خواندن وصیتنامه پدر به‌خوبی می‌داند که باید چه مسیری را دنبال کند و پدر از او چه خواسته است. از سویی می‌توان گمانه‌هایی را درباره برنامه‌های آتی محسن هاشمی مطرح کرد که البته تن‌ها گمانه‌زنی است. محسن هاشمی رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران است که همگان به آن واقف هستند. حزب کارگزاران همان حزبی است که سال ۷۴ با حضور تعدادی از وزرای دولت آیت‌ا… هاشمی تشکیل شد.

عناوین اخبار روزنامه آرمان امروز در روز شنبه ۲۷ آبان :

 در آن برهه رویکرد این حزب به سمتی بود که برخی گروه‌های راست به تشکیل و فعالیت آن اعتراض کردند چرا که در زمان انتخابات مجلس پنجم حزب کارگزاران که آن زمان با نام «خدمتگزاران سازندگی» فعالیت می‌کرد از ارائه اسامی مورد حمایت خود برای مجلس خبر داد و مخالفان این حزب به آنچه دخالت دولت در امور مجلس می‌خواندند، اعتراض کردند. خانواده آیت‌ا… هاشمی حضوری پررنگ در حزب کارگزاران داشته و دارند چنان که فاطمه و محسن عضو حزب کارگزاران هستند و پیش از آن‌ها هم محمد برادر آیت‌ا… عضو این حزب بوده است. رویکرد حزب کارگزاران به نحوی است که نه می‌توان آن را به‌اندازه حزب اتحاد متعلق به جناح چپ دانست و نه از مولفه احزاب اصولگرا برای معرفی خود استفاده می‌کند بلکه‌این حزب نزدیک به جریان چپ، بیش از همه در اندیشه اصلاحات در کرسی‌های قدرت اجرایی کشور است و البته ارزش زیادی برای تقویت احزاب قائل است که این دو ویژگی از عملکرد آیت‌ا… هاشمی به‌خوبی نمایان بود و اکنون محسن هم همین مسیر را طی می‌کند.
چندی قبل یاسر هاشمی اظهار داشت: «مرحوم هاشمی معتقد بودند احزاب رکن اصلی توسعه سیاسی کشور هستند لذا تحزب در قاموس وی جایگاهی عظیم و ویژه داشت. مرحوم هاشمی به نقش احزاب بر توسعه سیاسی و به خصوص مردمسالاری دینی به عنوان یکی از اصول انقلاب اسلامی، اعتقاد وافری داشته و همواره بر رکن آگاهی بخشی احزاب تاکید می‌کرد.» وی ضمن بیان نقل قولی از مرحوم هاشمی با این مضمون که تفکر حزبی به افزایش آگاهی آحاد جامعه می‌انجامد، گفت: «باید توجه داشت که نقش احزاب در آگاهی بخشی سیاسی به جامعه بی‌بدیل است لذا آن مرحوم همواره تاکید داشتند که باید فعالیت‌های حزبی در کشور حمایت شود.» محسن‌هاشمی که ریاست شورای شهر را بر عهده دارد درباره نقش کارگزاران در مدیریت شهری به «آرمان» گفت: «به‌دلیل آنکه اعضای ارشد کارگزاران معمولا از مدیران اجرایی و تکنوکرات کشور بوده‌اند و جهت‌گیری سیاسی تندی ندارند، به عنوان گزینه برای تصدی مسئولیت‌های اجرایی مطرح می‌شوند و سایر احزاب و گروه‌ها هم نسبت به آنان موضع منفی نمی‌گیرند.»
محسن هاشمی به کرمانشاه هم سفر کرد تا از نزدیک شاهد وضعیت زلزله‌زدگان و شرایط آن‌ها باشد. این نوع دوستی و کمک به مردم هم از میراث آیت‌ا… هاشمی است که به فرزندانش رسید. محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران به همراه شهربانو امانی و محمد علیخانی دو عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شواری شهر از مناطق زلزله زده بازدید و در جلسه‌ای با حضور استاندار کرمانشاه شرکت و از زحمات نیروهای امدادی قدردانی کردند. این گروه از سرپل ذهاب هم بازدید کردند که طی این بازدید مشخص شد، نایلون و حمام صحرایی اولویت نخست نیازمندی زلزله‌زدگان غرب کشور است. در این بازدید اعضای شورای شهر در جلسه‌ای با استاندار کرمانشاه در جریان فعالیت‌های تیم‌های تخصصی در این حادثه و حضور سازمان‌ها و ارگان‌های خدمات رسان قرار گرفتند. طی این جلسه با بیان کمبود‌ها و مشکلات زلزله‌زدگان غرب کشور عنوان شد که نایلون و حمام صحرایی اولویت نخست نیازمندی این افراد است. شهرنوشت گزارش داد، در این جلسه هاشمی به ارائه گزارش اقلام ارسالی توسط شهرداری تهران پرداخت و عنوان کرد: شهرداری تهران و شورای شهر از هیچ کمکی به هموطنان زلزله زده کوتاهی نخواهند کرد و از روز اول حادثه تاکنون حدود ۶۰۰ نفر از نیروهای عملیاتی و خدماتی شهرداری در حال کمک به زلزله‌زدگان هستند.
منبع:  تابناک

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار