اجرای ۳۵ برنامه متنوع به مناسبت روز قزوین در نقاط مختلف شهر
کد خبر: 110979
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۴:۰۲
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین خبرداد:
شاخص : مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین با اشاره به اینکه برنامه‌های هفته قزوین به شکل غیر متمرکز در نقاط مختلف شهری برگزار می‌شود، ابراز کرد: در سال جاری 35 برنامه با همکاری 15 دستگاه اجرایی برای روز قزوین برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سعید وزیری نژاد مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین در مصاحبه مطبوعاتی با اصحاب رسانه در خصوص  برنامه روز قزوین، که پیش از ظهر امروز در این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: معرفی قزوین در سطح ملی و فراملی در میان گردشگران داخلی و خارجی از جمله اهداف پیشبردی برنامه روز قزوین است.

وی افزود: در هفته و روز قزوین در نظر داریم با معرفی مفاخر ارزشمند و پیشینه قزوین الگوی مناسبی برای مردم و نسل آینده ایجاد شود و با تصمیم گیری‌های مناسب روند توسعه شهری را فراهم آوریم.

این مسئول با اشاره به پیشینه ۹ هزار ساله قزوین به عنوان قدیمی ترین سکونت گاه های کشور خاطرنشان کرد: ۱۲۰۰ اثر تاریخی ثبت شده در این استان؛ قزوین را در شهرهای رده‌ بالای تاریخی کشور گنجانده است.

اجرای برنامه‎های هفته قزوین در نقاط مختلف عمارت چهلستون، سعدالسلطنه، بوستان‌های ملاخلیلا، هشت بهشت و فدک

وزیری نژاد عنوان کرد: وجود باغات سنتی، قدمت ۵۰ ساله قزوین به عنوان پایتخت صفویه، کاروانسرای سعدالسلطنه به عنوان بزرگترین کاروانسرا، پایتخت خوشنویسی، اولین خیابان ایران در قزوین، مشاهیر فرهنگی، ادبی، سیاسی و اجتماعی و شهدای شاخص استان جزو پتانسیل‌های خوب قزوین می‌باشند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهر داری قزوین با اشاره به اینکه برنامه‌های هفته قزوین به شکل غیر متمرکز در نقاط مختلف شهری برگزار می‌شود، ابراز کرد: در سال جاری ۳۵ برنامه با همکاری ۱۵ دستگاه اجرایی برای روز قزوین برنامه‌ریزی شده که در نقاط مختلف شهری اعم از عمارت چهلستون، سعدالسلطنه، بوستان‌های ملاخلیلا، هشت بهشت و فدک برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: این برنامه‌ها به مدت یک هفته از ساعت ۱۷ تا ۲۳ در سطوح مختلف شهری برگزار می شود.

این مسئول با اشاره به  اجلاس بین المللی جاده ابریشیم تشریح کرد: این اجلاس به پیشنهاد شهردار در ۱۳ و ۱۴ شهریور همزمان با هفته قزوین برای مردم مطرح و برگزار خواهد شد.

وزیری نژاد مطرح کرد: برنامه‌های قزوین عهد صفوی از ۱۱ تا ۲۳ شهریور ماه در قالب برنامه‌های عصرگاهی با حضور مردم و برنامه هایی مانند بازسازی عهد صفوی، اجرای مکتب تعزیه قزوین، نمایشگاه‌های مختلف عکس قدیم و فعلی قزوین، عکس مشاهیر و مفاخر قزوینی وتصاویر و اسناد قدیم استان برگزار خواهد شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهر داری قزوین در ادامه گفت: هر شب به مدت ۹۰ دقیقه جنگ شبانگاهی تحت عنوان شب‌های فیروز‌ه ای در محوریت‌های فرهنگ، هنر، نشاط و سرزندگی قزوین  با حضور هنرمندان خوب کشورمان ازشبکه‌های ۵ و استانی پخش خواهدا شد.

وی مطرح کرد: اجرای عموهای فیتیله‌ای در ۱۶ شهریور ماه در سالن شهید بابایی و عیادت از تمام سالمندان موجود در سطح شهر در ۱۷ شهریور از دیگر برنامه‌های هفته قزوین هستند.

برگزاری جشنواره بادبادک‌ها ۱۰ م شهرویور در بوستان باراجین

این مسئول ادامه داد: ویژه برنامه‌های پارک بانوان از ۸ تا ۱۱ شهریور، جشنواره بادبادک‌ها ۱۰ شهرویور در بوستان باراجین، مسابقات مجازی کتاب‌خوانی، همایش موسس صالح در مدرسه صالحیه با حضور علمای کشوری و استانی در ۱۰ شهریور، جشنواره قیمه نثار با محوریت هنرهای آشپزی استان در ۸ شهوریور ماه در بوستان ملاخلیلا و مسابقات نقاشی، شعر، قصه‌گویی با لهجه قزوینی در فرهنگسراهای مختلف استان از دیگر برنامه‌‎‌های متنوع خواهد بود.

وزیری نژاد افزود: برنامه‌های تنیس روی میز، همایش ویلچررانی معلولین، شطرنج با حضور ۲۶ استان، کبدی با دعوت ۵ استان، والیبا، کشتی جام روز قزوین در رده‌های مختلف سنی، چوگان از برنامه‌های ورزشی پیش بینی شده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهر داری قزوین ابراز کرد:ویژه برنامه‌ای تحت عنوان “سنگ‌پا” با حضور شاعران و طنزپردازان ملی و استانی توسط حوزه هنری در نظر گرفته شده است.

وی خبر داد: در برنامه‌ شب‌های فیروزه‌ای در مجموعه سعدالسلطنه از ۲ کتاب قزوین در آیینه خاطرات و تاریخ نقاشی قزوین رونمایی می‌شود تا به نوعی فرهنگ قزوین نیز در سطح ملی معرفی شود.

این مسئول با اشاره به غبار روبی امامزاده حسین به عنوان یکی دیگر از برنامه‎‌های هفته قزوین گفت: پخش زنده دعای ندبه در امامزاده حسین از شبکه یک سیما نیز ازدیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده است که در دست هماهنگی با این شبکه است تا این امامزاده نیز از یک شبکه ملی به مردم کشور معرفی شود.

وزیری نژاد از پخش مستند فیلم قزوین از شبکه مستند خبر داد و گفت: این برنامه تحت عنوان همسفر از ۶ شهریورماه در قالب ۱۴ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای به مدت ۱۴ شب از شبکه مستند پخش خواهد شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهر داری قزوین عنوان کرد: برنامه جاده ابریشم از ۵ شبکه ملی (شبکه ۲ زنده باد زندگی، جام جم و پرس تی وی و شبکه استانی) پوشش و پخش خواهد شد.

وی در انتها گفت: ۴ پارکینگ ضلع‌های شمال و جنوب سعدالسلطنه برای برنامه هفته قزوین که در سعدالسلطنه برگزار خواهد شد پذیرای مردم خواهد بود.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار