اجرای ۴۵ عنوان برنامه به مناسبت گرامیداشت روز قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 145138
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
مدیرعامل فرهنگی ورزشی خبر داد
شاخص : مدیرعامل فرهنگی ورزشی قزوین گفت: در سال جاری برای روز قزوین 45 عنوان برنامه تعریف شده که همه گروه‌های سنی و اقشار مختلف را در بر می‌گیرد تا بتواند خاطره‌ای به یادماندنی در این روز برای شهروندان خلق کند.

سعید وزیری‌نژاد مدیرعامل فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، با اشاره به روز قزوین در ۹ شهریورماه اظهار کرد: با توجه به اینکه قزوین در دوران صفوی به عنوان پایتختن ایران محسوب می‌شد لذا روزی برای گرامیداشت این شهر تاریخی و مذهبی در نظر گرفته شده است.

وی هدف از این نامگذاری را شناساندن هویت قزوین به شهروندان دانست و افزود: برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنر، ورزشی و گردشگری برای این روز در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین با بیان اینکه از ظرفیت همه اقشار در جهت معرفی شهر قزوین استفاده می‌شود گفت: تبدیل قزوین به مقصد گردشگری یکی از اهداف مهم در چشم‌انداز این شهر است که در این راستا باید جاذبه‌های گردشگری آن افزایش یابد.

این مسوول ابراز کرد: قزوین دارای ظرفیت‌های بسیاری برای جذب گردشگر از جمله ۵۴ سال پایتخت در دوره صفویه، باغستان سنتی، تاریخ تمدن و مکتب‌های مختلف هنری همانند تعزیه، خوشنویسی و تهذیب دارا است.

وزیری‌نژاد در ادامه گفت: در سال جاری برای روز قزوین ۴۵ عنوان برنامه تعریف شده که همه گروه‌های سنی و اقشار مختلف را در بر می‌گیرد تا بتواند خاطره‌ای به یادماندنی در این روز برای شهروندان خلق کند.

وی تصریح کرد: همایش راه رجایی با سخنرانی معاون رییس جمهور، جشنواره اقوام ایرانی، پخش زنده شب‌های فیروزه‌ای از شبکه ۵ سیما، اختتامیه جشنواره ملی عکس قزوین، اجرای برنامه شب‌های فرهنگی قزوین در برج میلاد، آیین انتخاب کتاب سال قزوین، نمایشگاه ملی صنایع دستی و محصولات زراعی قزوین، اجرای ۴ شب ویدئومپینگ به همراه نورافشانی، جشنواره بادبادک‌ها، چوگان و مسابقات متنوع ورزشی، برگزاری جشن پسته در باغستان سنتی قزوین از برنامه‌های ویژه به مناسبت روز قزوین خواهد بود.

مدیرعامل فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین با بیان اینکه همه شهروندان می‌توانند در این برنامه‌ها شرکت کنند گفت: بازدید از دهکده طبیعت، اجرای تورهای شهر گشت، غدیرخوانی و اجرای برنامه‌های شاد در مجموعه تاریخی سعدالسلطنه از دیگر برنامه‌ها خواهد بود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار