اجلاس جاده ابریشم فرصتی برای معرفی قزوین به تمام دنیا است
کد خبر: 109221
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۲
شهردار قزوین:
شاخص : شهردار قزوین با بیان اینکه اجلاس جاده ابریشم در آینده با مرکزیت قزوین برگزار می‌شود، گفت: امیدواریم برگزاری این نوع همایش‎ها در حوزه ملی و فراملی به معرفی قزوین کمک کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مسعود نصرتی شهردار قزوین در نشست خبری که ظهر امروز در سالن جلسات مفاخر شهرداری قزوین برگزار شد، با اشاره به برپایی اجلاس جاده ابریشم در روزهای ۱۲ و ۱۳ شهریور، اظهار کرد: با توجه به اینکه برای این اجلاس حدود ۳ سال زحمت کشیده شده باید تلاش کنیم تا بهترین بهره‌برداری را برای قزوین داشته باشیم.

وی افزود: گروه‌های بین المللی اقتصادی، فرهنگی و گردشگری در این اجلاس حضور دارند که تفاهم نامه‌های خوبی امضا خواهد شد و پیام دبیرکل سازمان ملل توسط قائم مقام وی در جلسه قرائت می‌شود.

شهردار قزوین با بیان اینکه این اجلاس با برگزاری نمایشگاه‌های متفاوت همراه خواهد بود، گفت: ۲۹ شهر ایران که در مسیر جاده ابریشم قرار گرفته‌اند در این اجلاس حضور دارند؛ علاوه بر این مهمانان خارجی هم خواهیم داشت.

نصرتی تشریح کرد: اجلاس جاده ابریشم ۲ روزه است و مهمانان شب اول که وارد ایران می‌شوند در تهران اقامت دارند و روز بعد به صورت جمعی وارد قزوین می‌شوند که هتل‌ها، مهمانسراها و دانشگاه آزاد برای اسکان آن‌ها آماده خواهد شد.

وی با بیان اینکه ضعف هتل‌های قزوین غیرقابل انکار است، گفت: بخش خصوصی باید در این زمینه همت کند که آن هم بستگی به میزان گردشگر در استان دارد و لذا شهرداری متولی گردشگری نیست بلکه تلاش می‌کند با جذب سرمایه و گردشگر موجب تمایل بخش خصوصی به ساخت هتل در شهرها شود.

رئیس یازدهمین اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم با بیان اینکه برای همه گروه‌های امنیتی و نظافتی در جهت سامان‌دهی شهر برنامه ریزی شده است، ادامه داد: افتتاحیه و اختتامیه اجلاس در سرای سعدالسلطنه و بافت تاریخی انجام خواهد شد.

نصرتی عنوان کرد: این اجلاس یک برنامه استانی است که همه مسئولان با هم همکاری دارند و  بعد از اجلاس، دبیرخانه دائمی در قزوین مستقر می‌شود که با هماهنگی وزارت کشور به ۲۹ شهری که در مسیر هستند نمایندگی می‌دهد.

شهردار قزوین با بیان اینکه اجلاس جاده ابریشم در آینده با مرکزیت قزوین برگزار می‌شود، افزود: استاندار و نماینده ولی فقیه در استان بر برگزاری این اجلاس و نتیجه بخش بودن آن تاکید دارند که امیدواریم برگزاری این نوع همایش‎ها در حوزه ملی و فراملی به معرفی قزوین کمک کند.

وی با اشاره به یکی از نتایج اجلاس جاده ابریشم، اذعان داشت: موفق شدیم طی تفاهم نامه‌ای با سرمایه گذاری مجموعه کره‌ای هم ۱۲۵ اتوبوس وارد شهر شود و هم هتل حکم آباد تکمیل شود و همچنین با آژانس‎های گردشگری نیز تفاهم‌نامه‌ای منعقد می‌شود.

نصرتی یادآور شد: تمام امتیازاتی که در مناطق آزاد وجود دارد در جاده ابریشم است که تفاهم کردیم هر عقد قراردادی که قرار است در حوزه جاده ابریشم صورت گیرد از امتیازات مناطق آزاد برخوردار شوند.

رئیس یازدهمین اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم تاکید کرد: رسانه‌ها می‌توانند با عملکردی متفاوت در برگزاری هر چه بهتر مراسم کمک کنند و از پیشنهادات سازنده آن‌ها استقبال خواهد شد.

هیچ شک و ابهامی از سوی شهرداری قزوین در صدور پروانه‌ هفت سنگان وجود ندارد

شهردار قزوین درباره پرونده زمین‌های هفت سنگان توضیح داد: زمانی که شورای عالی طرح جامع شهر قزوین را تصویب کرد از کنار نواحی منفصل گذشت و ما را با مشکل مواجه کرد که طی مکاتبه‌ای با وزیر راه و شهرسازی بخشی از این مشکلات حل شد و بخشی هم همچنان باقی ماند.

وی افزود: اما هفت سنگان ارتباطی به نواحی منفصل شهری ندارد و در آن زمان جز نواحی منفصل نبود تا بخواهیم مشکل آن را حل کنیم.

نصرتی در توضیح نحوه صدور پروانه این زمین‌ها توضیح داد: ۱۹۸ قطعه زمین در هفت سنگان در سال ۱۳۵۳ تفکیک شده که شهرداری از سال ۱۳۶۹ بر اساس مصوبه ماده ۵ به ۱۰۰ قطعه پروانه داده که تا سال ۹۴ ادامه داشته است.

شهردار قزوین ادامه داد: ۹۸ قطعه مربوط به پرونده مورد بحث است که شهرداری طبق همان مصوبه ماده ۵ که در سال ۶۹ به ۱۰۰ نفر اول پروانه داده شده به ۶۲ نفر بعدی هم پروانه داده است.

وی با بیان اینکه هیچ شک و ابهامی از سوی شهرداری قزوین در صدور پروانه‌ها وجود ندارد، گفت: این پروانه‌ها طبق ضوابط صادر شده و هیچ گونه تبعیضی بین افراد وجود نداشته و شهرداری به هیچ عنوان در این پرونده دخالتی ندارد.

شهردار قزوین تصریح کرد: افرادی که در خرید و فروش این زمین‌ها دخالت داشته‌اند باید پاسخگو باشند و با توجه به رای شورای عالی و دستور استاندار قزوین از ساخت و ساز جلوگیری شده و تا رای قطعی به هیچ عنوان چنین اجازه‌ای داده نمی‌شود.

نصرتی در پایان عنوان کرد: آقای استاندار باید برای حل این مشکل رسما وارد شود و تحقیقات لازم را از مسئولان این پرونده انجام دهد و در صورت وجود ابهام و اشکال با اقتدار برخورد قاطع داشته باشد و نتایج را به مردم اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار