احتمال آبگرفتگی معابر و خطر سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 98055
تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴
كارشناس هواشناسي استان هشدار داد
شاخص : كارشناس هواشناسي استان با اشاره به ورود يك سامانه جديد بارشي گفت: احتمال آبگرفتگي معابر عمومي و خطر سيلابي شدن رودخانه هاي فصلي وجود دارد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، فهیمه طاهرخانی با اعلام اینکه از ۲ روز گذشته با ورود یک سامانه جدید بارشی به استان هوا بهاری شده است، اظهار کرد: امروز بارش ها از شدت بیشتری برخوردار است و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و خطر سیلابی شدن رودخانه های فصلی وجود دارد.

کارشناس هواشناسی هشدار داد: در این سامانه بارش باران شدید و احتمال سیلابی شدن رودخانه های فصلی و آبگرفتگی معابر زیاد است به طوری که در مناطق کوهستانی هم بارش ها به صورت برف خواهد بود.

این مسئول پیش بینی کرد: طبق نقشه های هواشناسی تا امروز بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش بادهای شدید در استان و در برخی مناطق احتمال وقوع تگرگ را انتظار داریم.

طاهرخانی از مردم خواست ضمن خودداری از توقف در حاشیه رودخانه ها موقع عبور از گردنه ها حتماً تجهیزات ایمنی همراه خود داشته باشند.

وی با بیان اینکه در این مدت در طول روز شاهد کاهش نسبی دما خواهیم بود اعلام کرد: دیروز آوج با ۴ درجه سلسیوس سردترین شهر و بوئین زهرا و آبیک با دمای ۱۳ درجه گرمترین شهر استان بودند.

این مسئول اضافه کرد: دمای شهر قزوین هم بین ۸ تا ۱۱ درجه در نوسان بود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار