احداث بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی با رویکرد توریست درمانی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 101101
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین خبر داد:
شاخص : رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین از احداث بیمارستان هزار تختخوابی با رویکرد توریست درمانی با سرمایه‌گذاری یک بانک خصوصی در شمال کمربندی قزوین خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، منوچهر مهرام در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته سلامت در دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، با تاکید بر رفع کمبود تخت بیمارستانی در استان اظهار کرد: با کمک استانداری، راه و شهرسازی و دیگر دستگا‌ه های مرتبط، زمینی در اختیار بخش خصوصی قرار داده شده که بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی را احداث کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در ادامه افزود: طبق استانداردها و شاخص‌های بیمارستانی کشور به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت در یک منطقه باید ۶/۲ دهم درصد تخت بیمارستانی وجود داشته باشد و هر ارگانی که بخواهد بیمارستانی را تاسیس کند ملزم به رعایت این استاندارد خواهد بود.

وی با بیان اینکه در سطح استان ۱۸۰۰ تخت اعم از دولتی و خصوصی وجود دارد، خاطرنشان کرد: شاخص بیمارستانی برای استان نزدیک به نصف استاندارد کشوری می‌باشد.

این مسئول افزود: از کل تخت‌های بیمارستانی در استان ۹۷۰ تعداد از آن دولتی و مابقی خصوصی خیریه و تامین اجتماعی می ‌باشد.

مهرام در ادامه گفت: پیش بینی می شود که با جمعیت فعلی استان حدود ۳۴۰۰ تخت نیاز داریم اما به طور یقین ۱۵ تا ۲۰ سال آینده استان به ۳۶۰۰ تخت بیمارستانی نیاز دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین از ساخت بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی دولتی در استان خبر داد و گفت: بناداریم که با ساخت بیمارستان جدید بیمارستان ۲۲ بهمن که معتلق به راه آهن است را تحویل دهیم.

وی با اشاره به ۱۵ بیمارستان در سطح استان ابراز کرد: بیمارستان شهید رجایی و ولایت در تملک دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد و دیگر بیمارستان‌هایی که در تصرف دانشگاه هستند مربوط به خیریه، تامین اجتماعی و خصوصی می‌باشند.

این مسئول در خصوص بیمارستان شهدای آبیک گفت: راه اندازی بیمارستان ۳۲ تخت ‌خوابی مقرون به صرفه نبود چراکه  علاوه بر عدم تناسب ساخت با نقشه بیمارستانی تامین نیروی انسانی و منابع اعتباری و مالی نیز مشکل بود و با  انعقاد قرارداد با بیمارستان خصوصی ولیعصر آبیک و خرید تجهیزات سعی کردیم که خدمات را در قالب بخش خصوصی با تعرفه دولتی به مردم ارائه دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین از تبدیل شدن مرکز آموزشی درمانی بوعلی به مرکز فوق تخصصی قلب خبر داد و گفت: بیمارستان هزار تختخوابی با رویکرد توریست درمانی از سوی بانک خصوصی در شمال کمربندی قزوین پیش‌بینی شده است که و بخشی از آن ممکن است در اختیار سلامت استان قرار گیرد.

انتهای پیام /۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار