احداث سافاری پارک در قزوین تاکنون ۳۰ میلیاردتومان هزینه به دنبال داشته است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 164045
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷
رئیس شورای شهر قزوین:
شاخص : رئیس شورای شهر قزوین گفت: احداث سافاری پارک در قزوین تاکنون 30 میلیاردتومان هزینه به دنبال داشته است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حکمت الله داوودی رئیس شورای شهر قزوین در جلسه علنی صحن شورای شهر ضمن ارائه گزارشی از سفر برخی از اعضای شورا به آفریقای جنوبی، گفت: بر اساس برنامه از پیش تعیین شده مقرر بود سفری به آفریقای جنوبی تدارک دیده شود. قزوین اولین شهر خاورمیانه است که در آن سافاری پارک احداث می شود بنابراین لازم بود از تجربه کشور آفریقای جنوبی که دارای سافاری پارک های متعدد است، مورد بازدید کارشناسان قرار گیرد.

داوودی ادامه داد: بر خلاف باغ وحش هایی که حیوانات در فضای بسته هستند، بازدیدکنندگان در خودروهای ویژه که دارای ایمنی لازم هستند از حیوانات موجود در فضا بازدید می‌نمایند. لذا در سافاری پارک دو مبحث کنترل حیوانات مانند نرده های برقی و سیستم ورودی مانند وجود دو درب متوالی بسیار مهم است.

وی افزود: تمامی این موارد توسط تیم کارشناسی پیمانکار این پروژه ثبت و ضبط شد تا در پروژه از این تجربیات استفاده شود.

رئیس پارلمان محلی قزوین ضمن اشاره به هزینه ۳۰ میلیارد تومانی که تا کنون برای احداث سافاری پارک در منطقه بوستان باراجین، شده است تاکید کرد: نزدیک به همین مقدار هزینه لازم است تا پروژه به سرانجام برسد، پس مبحث ایمنی بازدیدکنندگان بسیار حائز اهمیت است.

وی تصریح کرد: تمامی هزینه های این سفر توسط پیمانکار پروژه سافاری پارک پرداخت شد و در این رابطه هزینه ای به شهرداری تحمیل نشده است.

 

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار