ایران جانبی

» احداث شتابگر ملی «چشمه نور» درحال انجام است
کد خبر: 194788
تاریخ انتشار: 31 آگوست 2019 - 2:08
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین با بیان اینکه احداث شتابگر ملی "چشمه نور" درحال انجام است، گفت: پارک علم و فناوری و موسسات پژوهشی باعث می‌شود علاوه بر موقعیت اقتصادی استان در آینده به‌ عنوان مرکز مهم علمی و پژوهشی مطرح شود.

به گزارش خبرنگار دانشگاه شاخص، عبدالمحمد زاهدی در پنجاه و دومین اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های سراسر کشور که ظهر امروز در سالن اجتماعات دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه قزوین سابقه‌ای بیش از ۴۵هزار سال سکونت انسانی دارد، اظهار کرد: موقعیت اقلیمی و جغرافیایی این شرایط را فراهم کرده که نخستین دشت کشاورزی و شهر صنعتی در این استان شکل گرفته است.

وی ادامه داد: قزوین در زمینه مراکز و موسسات آموزس عالی نیز از امکانات بالایی برخوردار است و ۶۲ مرکز آموزشی در آن فعالیت دارند که دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) به‌عنوان تنها دانشگاه بین‌المللی و دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان مرکز مهم علمی از جمله آن‌هاست.

استاندار قزوین ابراز کرد: اهمیت کار و منصب معاونین آموزشی این است که پس از تزکیه، تعلیم و تربیت در مرحله بعدی قرار دارد و این اجلاس برکات مهمی را برای آموزش عالی به همراه خواهد داشت.

زاهدی با بیان اینکه احداث شتابگر ملی “چشمه نور” درحال انجام است، گفت: پارک علم و فناوری و موسسات پژوهشی باعث می‌شود علاوه بر موقعیت اقتصادی استان که بیش از ۵درصد تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص داده در آینده به‌عنوان مرکز مهم علمی و پژوهشی مطرح شود.

ارتقای کیفی دانشگاه‌ها در راستای رفع نیازهای کشور و شتاب علمی صورت گیرد

ابوالحسن نائینی در ادامه اظهار کرد: این اجلاس که در آستانه سال تحصیلی جدید برگزار می‌شود، نویددهنده حرکتی منسجم و هدفمند در مسیر بالندگی علمی کشور است که بی شک روحیه بخش جامعه دانشگاهی برای نیل به اهداف علمی کشور خواهد بود.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) بیان کرد: رسالت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه دانشگاه‌ها در تربیت علمی، اخلاقی دانشجویان و اهمیت به دو مقوله علم و ایمان و تقویت آن‌ها در دانشگاه‌ها همیشه دغدغه و سرلوحه مسئولین و مدیران در محیط دانشگاه‌ها بوده است.

وی ادامه داد: امیدوارم برگزاری چنین نشست‌ها و دستاوردهای حاصل از آن موجب پیشرفت هر چه بیشتر نظام کیفی فعالیت‌های آن و جامعه بزرگ دانشگاهی کشور باشد و در راستای رفع نیازهای کشور حرکت و مسیرهای پژوهشگرهای متخصص کشور را در جهت اعتلای ایران اسلامی و شتاب علمی فراهم شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: توسعه رشته‌های کارآفرین، تقویت در مهارت افزایی و اصلاح در برنامه‌های آموزشی دانشگاه‌ها، محتوای و شیوه‌های آموزشی از جمله مواردی است که در این اجلاس مورد بررسی قرار خواهد گرفت و راهکارهای عملیاتی آنان تدوین و در برنامه راهبردی دانشگاه‌ها قرار گیرد.

نایینی در پایان گفت: امید است که شاهد عملیاتی شدن نتایج عملیاتی این نشست در سراسر دانشگاه‌ها باشیم.

 

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار