احداث شهرک صنعتی خصوصی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 81463
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۴
شاخص : مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین از احداث شهرک صنعتی خصوصی با نام مرواریدسازان در استان خبر داد.

شاخص نیوز:  «عبدالقهار ناصحی»، اظهار کرد: برای احداث این شهرک صنعتی خصوصی ۱۰۰ هکتار زمین در جاده «قزوین- بوئین‌زهرا» در نظرگرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: این شهرک صنعتی کاربری عمومی دارد و صنایع مختلف در آن مستقر می‌شوند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین که شرکتی دولتی و وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت است و به آماده‌سازی زمین‌های صنعتی در قالب شهرک‌ها و نواحی و عقد قرارداد با سرمایه‌گذاران برای استقرار واحدهای تولیدی می‌پردازد، افزود: مطالعه‌های مورد نیاز برای احداث شهرک مرواریدسازان انجام شده و ساخت آن از توجیه اقتصادی و فنی لازم برخوردار است.

ناصحی با بیان این‌که احداث این شهرک خصوصی در هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین و کارگروه آمایش استان مصوب شده است، خاطرنشان کرد: طراحی و احداث این مجموعه هم‌چنین عقد قرارداد برای استقرار واحدهای تولیدی در آن با نظارت شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: کارهای مربوط به احداث این شهرک صنعتی خصوصی پس از صدور پروانه تأسیس از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی آغاز می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین یادآور شد: در سال‌های گذشته مجوز ساخت دو شهرک صنعتی خصوصی ایران خودرو و برلیان در قزوین بدون مشارکت شرکت شهرک‌های صنعتی استان در تصمیم بر احداث آن‌ها صادر شده بود اما شاهد موفقیت چندانی در ساخت این شهرک‌ها و حضور واحدهای تولیدی در آن‌ها نبودیم.

وی اظهار کرد: در رابطه با شهرک مرواریدسازان پیش‌بینی‌ها و بررسی‌های مورد نیاز انجام شده است تا شاهد موفقیت بخش خصوصی در ساخت این شهرک صنعتی و جذب سرمایه‌گذاری لازم در آن باشیم.

ناصحی در ادامه با اشاره به واگذاری مالکیت و اداره امور پنج شهرک و ناحیه صنعتی استان قزوین به بخش خصوصی با هدف اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در سال‌های اخیر، یادآور شد: کاسپین، لیا، آراسنج، حیدریه، خرمدشت و دانسفهان شش شهرک و ناحیه صنعتی واگذار شده به بخش خصوصی محسوب می‌شوند.

این مسئول یادآور شد: با واگذاری مالکیت و اداره شهرک‌های صنعتی به بخش خصوصی، اداره امور شهرک‌ها از جمله خدمات‌رسانی به واحدها توسط متقاضیان بخش خصوصی که معمولاً ترکیبی از واحدهای مستقر در شهرک‌ها هستند، انجام می‌شود.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار