احداث ۲۰۰ مسکن برای مددجویان زلزله زده کرمانشاه - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 151198
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۳۶
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد
شاخص : منازل مددجویان آسیب دیده در زلزله با تسهیلات ، منابع داخلی کمیته امداد و کمک خیران بازسازی خواهد شد.

مجید مومنی مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز؛ اظهار کرد: یکی از برنامه های فوری پس از وقوع زلزله ارائه خدمات امدادی و تأمین مایحتاج اولیه زندگی افراد زلزله زده است که کمیته امداد استان قزوین در بخش دوم کار با جدیت وارد شده است.

وی ادامه داد: اقدامات کمیته امداد استان در کنار استمرار خدمت رسانی به مددجویان نیازمند صورت می گیرد و در این خصوص از ظرفیت های مختلف کارکنان ستادی و تلاش سایر امدادگران برای جمع آوری کمک به زلزله زدگان بهره می گیریم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به تخریب بخش قابل توجهی از منازل مسکونی در این زلزله گفت: مسکن یکی از نیازهای فوری برای مردم این مناطق است از این رو کمیته امداد استان قزوین ساخت ۲۰۰ مسکن را متعهد شده است که اعتبار آن از محل منابع داخلی کمیته امداد و کمک خیران تأمین می شود.

وی تأکید کرد: برنامه ریزی برای ساخت این واحدها در واحد تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد در حال انجام است و عملیات ساخت با آماده شدن شرایط به سرعت آغاز خواهد شد.

مومنی افزود: در حال حاضر دفاتر کمیته امداد در شهرهای مختلف آماده جمع آوری کمک های مردمی برای هموطنان زلزله زده هستند همچنین در تعامل با خیران و نیکوکاران مرتبط با امداد کمک های این عزیزان نیز برای مناطق زلزله زده جمع آوری می شود.

یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان کمک مردمی برای زلزله‌زدگان جمع‌آوری شد

وی با اعلام اینکه با همکاری تمامی مراکز شهرستانی کمیته امداد تاکنون ۱۲ محموله حامل کمک های مردمی به مناطق زلزله زده ارسال شده است گفت: این کمک ها شامل پنج کامیونت و هفت دستگاه نیسان بوده البته با توجه به استمرار عملیات جمع آوری کمک مردمی، ارسال کمک ها ادامه دارد که امیدواریم با دریافت کمک های بیشتر مردمی در عرصه خدمت رسانی به هموطنان زلزله زده گام جدی برداشته باشیم.

مومنی اعلام کرد: تاکنون یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان کمک مردمی جمع اوری شده است که از این رقم بیش از ۷۰ میلیون تومان نقدی و مابقی کالاهای ضروری مورد نیاز زلزله زدگان بوده است.

وی اظهارکرد: دفاتر کمیته امداد در سراسر استان آمادگی دریافت کمک های غیر نقدی مردم خیر و نیکوکار استان را دارند همچنینشماره حساب ۶۳۲۷۳۰۰۰ نزد بانک کشاورزی شعبه نواب و شماره حساب ۰۱۰۹۷۹۹۴۴۰۰۰۵نزد بانک ملی ایران شعبه قزوین برای کمک های نقدی در نظرگرفته شده است.

مومنی یادآورشد: مردم خیر و نیکوکار می توانند علاوه بر روش های فوق از طریق دستگاه های خودپرداز، کمک های خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۴۵۴۰۶ نزد بانک ملی شعبه قزوین واریز کنند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ n

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار