احمدى نژاد روی خط قرمز: اظهارات تند در بست نشینى - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 150816
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
شاخص : یک نمایش دیگر از احمدی نژاد و یارانش به اجرا درآمد و متهمان دانه درشت دولت قبل در حرم حضرت‌عبدالعظيم، تهديد به بست‌نشيني و افشاگري كردند.

به گزارش شاخص نیوز، روزنامه قانون نوشت: یک نمایش دیگر از احمدی نژاد و یارانش به اجرا درآمد و متهمان دانه درشت دولت قبل در حرم حضرت‌عبدالعظیم، تهدید به بست‌نشینی و افشاگری کردند. گفتنی است روز سه‌شنبه روزنامه قانون در خبری اعلام کرد که یاران احمدی نژاد قصد بست نشینی در یکی از اماکن متبرکه را دارند که البته بر اساس پیش بینی های اولیه و خبر های دریافتی، اولین مقصد آن ها مشهد مقدس بود اما آن‌ها در نهایت، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی را برای بست نشینی خود انتخاب کردند.

شاید این تصمیم هدفمند بود و به دلیل واهمه از برخورد مسئولان حرم رضوی با آن‌ها، مسیر خود را از خراسان به ری تغییر دادند. فرضیه دیگری نیز وجود دارد که می‌گوید این تغییر مسیر به دلیل بدنه اجتماعی حامی احمدی‌نژاد است که در ری بیشتر از مشهد هستند.
رخصت از رییس
صبح روز گذشته اولین خبری که منتشر شد مربوط به عزیمت حمید بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب ا… جزء خراسانی به سمت شهرری و تصمیم‌گیری برای بست‌نشینی و اعتراض بود. سه بست نشین بهاری، حرکت خود را با دیدار رییس‌شان آغاز کردند و پیش از حضور در حرم عبدالعظیم به دیدن محمود احمدی نژاد رفته و با بدرقه وی راهی شهر ری شدند. احمدی نژاد در مراسم بدرقه، برای موفقیت آن‌ها ابراز امیدواری کرد.
بیانیه آغاز بست نشینی
همزمان با حرکت بقایی، جوانفکر و خراسانی بیانیه ای با امضای ایشان در سایت دولت بهار منتشر شد که در این بیانیه اعلام کرده اند در اعتراض به آنچه ظلم در حق خود می دانند، دست به این حرکت زده‌اند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: «از سال ۱۳۹۰ که آمریکا ، انگلیس و رژیم صهیونیستی برای پیشبرد سیاست های استکباری و سلطه‌طلبانه خود در منطقه و از جمله در ایران تصمیم به زدن دولت خدمتگزار دکتر احمدی نژاد گرفتند، متاسفانه برخی عناصر کوته بین و خودخواه نیز مطابق نقشه دشمن عمل کردند و با استفاده از تریبون‌ها و رسانه‌های گوناگون، سیل اتهامات و افترائات را علیه فرزندان پاک ملت به راه انداختند».
در ادامه این بیانیه با حمله شدیداللحن به قوه قضاییه ….
سخن از جنازه احمدی‌نژاد
این جماعت اندک در حرم مشغول بیان ادعاهای خود میان مردم بود ند تا آنکه عصر روز گذشته محمود احمدی نژاد در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) حاضر شد و در سخنانی، حملات شدیدی به مسئولان کشور کرد.
او در این سخنرانی در رابطه با بازداشت نزدیکانش گفت:« اگر بخواهید با نزدیکانم این‌گونه رفتار کنید باید از روی جناره من رد شوید». حاضران نیز در پاسخ به این صحبت گفتند:«برایت کفن می پوشیم و پیش‌مرگت می شویم». عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه، سخنان تند و هتاکانه‌ای را نسبت به مسئولان کشور بیان کرد که به دلایلی نمی‌شود آن‌ها را منتشر کرد.
خودزنی دوباره برای مشایی
برخی معتقدند به دلیل احضار اسفندیار رحیم‌مشایی، احمدی‌نژاد دست به این خودزنی سیاسی زده است و تا زمانی که مسئولان مربوط دست از این نوع برخوردها نکشند، وی به راه خود ادامه خواهد داد. همان‌گونه که در سال‌های نه‌چندان دور مشاهده کردیم چگونه برای حمایت از این افراد، حتی حاضر است کشور را برهم بزند. البته این فرضیه بی‌دلیل نیز نیست زیرا بقایی مدت‌هاست که در راه دادگاه در حال رفت و آمد است ولی احمدی‌نژاد این‌گونه به سیم آخر نزده بود ولی امروز که برای پدرِهمسرِ فرزندش مشکل ساخته‌اند، یقه چاک می‌کند. گفتنی است دادگستری تهران در برابر این نوع رفتار احمدی‌نژادی ها اعلام کرده است که به وظیفه خود ادامه خواهد داد و توجهی به اقدامات این جریان ندارد.
فتنه هزاره سوم
در آخر باید اشاره شود، سخنان احمدی نژاد و دوستانش در حالی بیان می‌شود که در سال های قبل خود او مسبب بسیاری از این رفتارها بوده‌است. کسی که از سوی محافظه‌کاران، معجزه هزاره سوم خوانده می شد، حال دست به اقداماتی علیه همان‌جریان‌ها در کشور زده است.
اتهامی که سال‌ها از سوی رقیب به اصلاح طلبان زده می شد، این‌بار از طرف شخصی در حال انجام است که از دنده راست برخاسته و فرزند این جریان است. باید دید در روزهای آینده، واکنش چهره های اصولگرا نسبت به سخنان هنجار شکنانه احمدی‌نژاد و بست نشینی انحرافی یارانش چه خواهد بود، آیا این را فتنه می‌خوانند یا آنکه بازهم راه مماشات را در پی‌خواهند گرفت.
 منبع:  نو اندیش

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار