اختصاص ۱۱۸ میلیون تومان برای مناسب سازی مسکن و خودروی معلولان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 156413
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱:۰۸
مدیر کل بهزیستی استان قزوین خبر داد
شاخص : مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: امسال برای مناسب سازی مسکن و خودروی معلولان بیش از ۱۱۸ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافت که تا کنون یک سوم آن جذب شده است.

علیرضا وارثی مدیر کل بهزیستی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت شاخص، اظهار کرد: از این میزان ۱۰۰ میلیون تومان برایمناسب سازی منازل ۱۰۰ مددجو اختصاص یافته است.

به گفته وارثی، برای انجام این برنامه با یک شرکت معتبر قراردادی امضا شده است.

وی، توزیع حدود ۴۰۰ داروی اشک مصنوعی درمیان سالمندان ومعلولان مقیم درمراکز شبانه روزی را از دیگر خدمات حوزه توانبخشی بیان کرد.

وارثی گفت : استان قزوین دارای ۱۶ مرکز روزانه وحرفه آموزی است.

مدیر کل بهزیستی استان با اشاره به فعالیت دو کارگاه در حوزه توانبخشی افزود : کارگاه تیپ دو یک واحد تولیدی است که در صورت به کارگیری کارگیری معلولان از تسهیلات ۱ تا ۸ میلیون تومان بهره مند می‌شود.

به گفته وارثی، در این زمینه با شرکت لعاب تهران نوین درشهرک صنعتی لیا برای به کارگیری معلولان باحقوق قانون کار به مدت ۵ سال تفاهم نامه منعقد شده است.

وی اضافه کرد: در کارگاه دوم مددجویان بالای ۱۴ سال و در سن اشتغال حرفه‌های گوناگون رامتناسب با توانایی‌های خود آموزش می‌بینند و به ازای هر نفر ۳۹۲ هزار تومان پرداخت می‌شود.

مدیر کل بهزیستی استان گفت: همچنین در این زمینه قرار است با مرکز مهرافروز برای دوره‌های آماده سازی شغلی معلولان (مهارت‌های زندگی، ارتباط موثرومهارت‌های کسب کار) قرار داد امضا شود.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار