تنظیم بازار با خرید تضمینی کشمش توسط تعاون روستایی
کد خبر: 120398
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۰۵
مدیرعامل سازمان تعاون روستایی کشور اعلام کرد
شاخص : مدیرعامل سازمان تعاون روستایی کشور با بیان اینکه برای کمک به تولیدکنندگان و تنظیم بازار کشمش، گفت: هیئت وزیران با اختصاص ۲۰۰ تومان یارانه به ازای هر کیلوگرم کشمش صادراتی به باغداران و موافقت کرده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، در راستای پیگیری قیمت خرید کشمش بهمن طاهرخانی نماینده مردم شهرستان تاکستان، ناطق معین الدین رئیس سازمان تعاون روستایی استان، علی‌محمد حیدری رئیس اداره تعاون روستایی تاکستان، یزدی مدیرعامل اتحادیه تعاون روستایی تاکستان با صفایی مدیرعامل سازمان تعاون روستایی کشور دیدار کردند.

صفایی در این دیدار با بیان اینکه برای کمک به تولیدکنندگان و تنظیم بازار کشمش، اعلام کرد: هیئت وزیران با اختصاص ۲۰۰ تومان یارانه به ازای هر کیلوگرم کشمش صادراتی به باغداران و همچنین با معافیت تعرفه‌ای ۲۱ درصدی واردات موز در ازای صادرات هر کیلوگرم کشمش موافقت و ابلاغ نموده است.

معین الدین هم خاطرنشان کرد: شهرستان تاکستان با داشتن بیش از ۲۵ هزار هکتار باغ انگور قطب کشاورزی استان در این محصول است که سالانه ۷۵ هزار تن کشمش از این منطقه برداشت می شود.

طاهرخانی هم تاکید کرد: با توجه به اینکه زندگی و چرخه اقتصادی مردم تاکستان به شدت به تولید انگور و محصولات تبدیلی آن بستگی دارد در صورت آسیب دیدن چرخه تولید، فروش و صادرات این محصول خسارات فراوانی به زندگی اجتماعی و اقتصادی مردم منطقه و اقتصاد استان وارد می نماید.

وی با بیان اینکه مصوبه دولت برای باغداران کافی نیست، اضافه کرد: ۱۷۰ امضاء نمایندگان جمع آوری و به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اعلام شده و باید مبلغ یارانه از طریق مجلس شورای اسلامی افزایش یابد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/د/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار