ایران جانبی

» اختصاص ۲ میلیارد برای طرح‌های مبارزه با کرونا/ عده‌ای هنوز وضعیت بحرانی قزوین را جدی نگرفته‌اند
کد خبر: 203853
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۹:۲۸
رئیس شورای شهر قزوین خبر داد
شاخص : رئیس شورای شهر قزوین گفت: طرحی را شهرداری به شورا ابلاغ کرد که طی آن مجوز داده شد تا شهرداری به مبلغ ۲ میلیارد تومان برای بحث کرونا بتواند هزینه کند.

حکمت الله داوودی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در قزوین اظهار کرد: شهرداری اقداماتی را تا جایی که در توان داشته و حتی بیش از توان را انجام داده است.

وی افزود: بحث ضدعفونی کردن محدوده‌های پرتردد مانند خیابان خیام و بازار  در دستور کار قرار گرفته و اتوبوس‌های درون شهری به طور مرتب و هر شب ضدعفونی می‌شود.

رئیس شورای شهر قزوین گفت: به همه رانندگان تاکسی پک‌های بهداشتی شامل ماسک و محلول ضدعفونی ارائه شده است؛ در تلاش هستیم که با تولید انبوه ماسک و موادضدعفونی کننده در استان نیز این اقلام را در بین مردم توزیع کنیم.

داوودی ابراز کرد: مهمترین مسئله اکنون این است که متاسفانه بخشی از مردم ما موضوع را جدی نگرفتند، رعایت نکات بهداشتی را در دستور کار قرار ندادند و در سطح شهر تردد دارند که باید آگاه سازی صورت گیرد.

بخش پسماندها را به طور جدی پیگیری می‌کنیم

وی ادامه داد: طرحی را شهرداری به شورا ابلاغ کرد که طی آن مجوز داده شد تا شهرداری به مبلغ ۲ میلیارد تومان برای بحث کرونا بتواند هزینه کند که باید براساس برنامه‌های هماهنگ‌شده باشد.

رئیس شورای شهر قزوین یادآور شد: متاسفانه به علت کمبود اقلام بهداشتی در بازار در این زمینه فعلا نتوانستیم به طور مطلوب برنامه‌ها را اجرا کنیم اما به هر حال ما دست شهرداری و مدیریت شهری را باز گذاشتیم تا جایی که لازم است برای سلامت مردم کم نگذارند.

این مقام مسئول عنوان کرد: بخش پسماندها را به طور جدی پیگیری می‌کنیم که به موقع جمع‌آوری شود و سطل‌های زباله ضدعفونی شود و امیدواریم که با کمک مردم از این بحران هم عبور کنیم.

داوودی افزود: به مدت یک هفته حمل و نقل درون شهری قزوین را رایگان کردیم تا تماس مردم با پول، کارت و رانندگان کمتر شود و جنبه مراقبتی داشت و اگر ببینیم که این طرح موفق بوده نیز ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار